David Gordon Green kimdir, David Gordon Green kaç yaşında, David Gordon Green nereli, David Gordon Green boyu, kilosu kaç?

David Gordon Green Kimdir? David Gordon Green Kaç Yaşında, Nereli?

David Gordon Green kimdir, David Gordon Green kaç yaşında, David Gordon Green nereli, David Gordon Green boyu, kilosu kaç? İşte David Gordon Green hakkında detaylar.

David Gordon Green Kimdir?

David Gordon Green 9 Nisan 1975 tarihinde dünyaya gelmiştir. Amerikalı bir film yönetmenidir.

David Gordon Green Kariyeri

Green, kariyerine 1997’de başladı ve bağımsız film George Washington (2000) ile tanınmaya başladı. Ayrıca, All the Real Girls (2003) ve Snow Angels (2007) adlı iki bağımsız drama ile birlikte, senaryosunu yazdığı veya ortaklaşa yazdığı gerilim filmi Undertow (2004) yönetti.

2008’de Green, Hollywood stüdyo komedilerine geçiş yaptı ve Pineapple Express (2008), Your Highness ve The Sitter (her ikisi de 2011) filmlerini yönetti.

Dramatik köklere kısa bir dönüş yaptı ve bağımsız filmler Prince Avalanche (2013), Joe (2013) ve Manglehorn (2014) ile döndü. Bu ayrılığın ardından, stüdyo filmlere döndü ve Our Brand Is Crisis (2015) ve Stronger (2017) filmlerini yönetti. 2018’den itibaren Green, Halloween serisinde bir dizi slasher filmi yönetti: Halloween (2018), Halloween Kills (2021) ve Halloween Ends (2022), bu filmlerin senaryosunu sıkça işbirliği yaptığı Danny McBride ile birlikte yazdı. Son olarak, Green, The Exorcist: Believer (2023) filmini yönetti.

Green ayrıca komedi dizisi Eastbound & Down (2009-2013), Red Oaks (2014-2017), Vice Principals (2016-2017) ve The Righteous Gemstones (2019) dizilerinin bölümlerini yönetti ve tümünde aynı zamanda yapımcı olarak hizmet verdi.

David Gordon Green Hayatı

Dört çocuktan biri olan Green, Little Rock, Arkansas’ta doğdu ve Richardson, Teksas’ta büyüdü. Eğitimine North Carolina Sanat Okulu’nda (North Carolina School of the Arts) başlayan David Gordon Green, burada sinema yönetmenliği eğitimi almıştır. Bu eğitim, onun sinema dünyasında kendine has bir tarz geliştirmesine katkı sağlamıştır. Şu anda Charleston, Güney Carolina’da yaşıyor.

David Gordon Green Boyu Kaç?

David Gordon Green 1.79 metre boyundadır.

David Gordon Green Kaç Kilo?

David Gordon Green 75 kilo ağırlığındadır.

David Gordon Green Burcu Nedir?

David Gordon Green koç burcudur.

David Gordon Green hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir