Derda Yasir Yenal Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Nereli?

Derda Yasir Yenal Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli?

Hem sunuculuğu hem de oyunculuğu ile adından söz ettiren ve bulunmuş olduğu bu sektörlerde gayet başarılı işler yapan ünlü isim Derda Yasir Yenal kimdir?, kaç yaşında, aslen nereli? bütün cevapları makalemizin içinde yer almaktadır.

Derda Yasir Yenal Kimdir? Hayatı

5 Temmuz 1991 tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde doğan Derda Yasir Yenal, Aslen Balıkesirlidir.İlkokula doğduğu yer olan Balıkesir’de başlamış olan isim, liseden mezun olana kadar Balıkesir’de yaşamış akabinde ise İstanbul’a giderek burada Siyaset Bilimi bölümünde eğitim görerek mezun olmuştur.

Derda Yasir Yenal’ın boyu 1.89 cm, kilosu 87 ve burcu ise Yengeç’tir.

İlk olarak tiyatro ile ilgilenmiş olan isim, ardından ise bir takım toplantılarda sunuculuk yapmıştır.Bir süre kadar Amerika’da da bulunmuş olan isim burada özel olarak oyunculuk dersleri aldıktan sonra tekrar Türkiye’ye dönmüş ve İstanbul’da yaşamaya başlamıştır.

İlk oyunculuğunu 2016 tarihinde “Sevda Kuşun Kanadında” isimli dizi ile gerçekleştiren yakışıklı isim, aynı tarihte Trt 1 ekranlarında “Dinle Kazan” isimli programı sunmuştur.Bu programdan sonra sırasıyla önce “Sektörün Nabzı” programını ardından ise Fox Tv televizyonunda “Bir İçeri Bir Dışarı” isimli programı sunmuştur.

İkinci oyunculuk deneyimini 2017 yılında başlayan “Söz” dizisi ile devam ettirmiş olan oyuncu, akabinde ise “Trileçe” adındaki filmde rol almıştır.Kimdirkim.com oyuncunun 2019 tarihinde rol aldığı dizi ise “Yüzleşme” dizisidir.

Oynadığı Diziler ve Filmler

2016 – Sevda Kusun Kanadında
2017 – Söz
2018 – Trileçe (Film)
2019 – Yüzleşme

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir