Hasan Arat kimdir, Hasan Arat kaç yaşında, Hasan Arat'ın hayatı, biyografisi, Hasan Arat nereli, Hasan Arat ne iş yapıyor?

Hasan Arat Kimdir? Hasan Arat Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat kimdir, Hasan Arat kaç yaşında, Hasan Arat’ın hayatı, biyografisi, Hasan Arat nereli, Hasan Arat ne iş yapıyor? İşte Hasan Arat hakkında detaylar.

Hasan Arat Kimdir?

Hasan Arat 27 Eylül 1959 tarihinde dünyaya gelmiştir. Türk spor yöneticisi, iş insanı ve eski profesyonel basketbolcu. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 35. Başkanı’dır.

İstanbul’un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapma teklifinin liderliğini yaptı. 2020 Adaylıklarının ardından Avrupa Olimpiyat Komiteleri İcra Komitesi üyeliğine seçildi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Komisyonu üyeliğine atandı. 2021 yılındayapılan seçimle, 50 ülkeden 41 temsilcinin oyunu alarak yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

Basketbol Kariyeri

Hasan Arat 7 yıl boyunca profesyonel basketbol oynadı. Kariyerine Adana Demirspor’da başladı. 1975’te Fenerbahçe basketbol yıldız takımında, sonra 1977-1981 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde 5 yıl forma giydi. 1982-84 yılları arasında Galatasaray’da forma giydi.

visum china
visum china

İş Hayatı

Hasan Arat çok yönlü bir gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi olan Novo Invest’in ortağı ve yönetim kurulu başkanı, Londra ve İstanbul merkezli bağımsız bir Kurumsal Finansman ve M&A danışmanlık firması olan Dome Group’un kurucusu ve ortağı ve Türkiye’nin en büyük perakende grubu Beymen’in Yönetim Kurulu başkan yardımcısıdır.

Arat, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği, FIBA Holding Yönetim Kurulu üyeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni (TOBB) temsilen Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNTWO) Bağlı Üyeler Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı, Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu (IAF) eski başkanı ve mevcut İcra Konseyi ve Yönetim Kurulu üyeliği gibi çeşitli iş pozisyonlarında görev yapmaktadır.

Arat, 1996 yılında Ekonomist dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından ‘Yılın İşadamı’ ödülüne layık görüldü. 24 Ocak 2023’te Polonya’da düzenlenen Golden Mongoose 12. Uluslararası Spor Töreni’nde “uluslararası dostluğun güçlendirilmesine” yaptığı katkılarından dolayı Onur Madalyası verildi.

Spor yöneticiliği

Arat, 1998-2000 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkan yardımcılığını yaptı. 3 Aralık 2023’te düzenlenen Beşiktaş Jimnastik Kulübü Olağanüstü Kongresi’nde Serdal Adalı ile yarıştı ve oyların 7 bin 271’ini alan Hasan Arat, başkanlığa seçildi ve siyah beyazlı kulübün 35. Beşiktaş JK Başkanı oldu.

Kişisel Hayatı

Simin Arat ile evlidir. Ali adında bir oğlu ve Zeynep adında bir kızı vardır.

Hasan Arat hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir