İzzet Yıldızhan Kimdir Yaşı Kaç Nerelidir?

İzzet Yıldızhan Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Çıkarmış olduğu albümler ve sunmuş olduğu programlarla beraber özellikle kendine çok iyi bakan Ünlü şarkıcılardan biri konumundaki İzzet Yıldızhan kimdir kaç yaşında nerelidir? işte bilgiler.

İzzet Yıldızhan Kimdir Nereli Biyografisi

İzzet Yıldızhan, Diyarbakırlı ve Zaza kökenli bir Şarkıcı aynı zamanda program sunucusudur.Tam olarak doğduğu yer Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde bulunan Sinek köyüdür.Babasının adı Mustafa, Annesinin adı ise Zelal’dir.Babasını daha 1 yaşına yeni girdiği vakitlerde kaybetmiştir.İlkokul 2. sınıfa giderken okulu bırakmıştır fakat ardından eğitimini dışarıdan okuyarak tamamlamıştır.

İzzet Yıldızhan kaç yaşında? 1 Nisan 1963 doğum tarihli şarkıcı 7 yaşına geldiğinde berberin yanına çalışmaya girmiş ve burada çıraklık yapmıştır.10 yaşına kadar Çermik’te yaşadıktan sonra beş tane abisinle beraber Adana’ya gitmiştir.

Adana’da abilerinle beraber Pamuk işçiliğini yaklaşık 3 sene yapmış sonrasında ise kebapçının yanında çalışmaya başlamıştır.Kebapcılığı iyice öğrenen İzzet Yıldızhan ilerleyen senelerde ise kebapta usta bir kişi haline gelmiştir.Ustalığının ardından Ankara’ya gitti bir yandanda müzik eğitimi gördü.1981 tarihinde sesinin güzel olmasınla beraber şarkılar söylemeye başladı.1981 tarihinde Ankara’da bulunan Pavyon’da şarkı söyledi.Kebapcılık mesleğini bıraktı ve şarkı söyleyerek hayatını sürdürdü.

visum china
visum china

1989 tarihinde İstanbul’a büyük ümitlerle gitmiş fakat istediği gibi olmayınca Ankara’ya tekrar dönüş yapmıştır.1994 senesinde ise Selami Şahin ile tanışmış ve İstanbul’a tekrar gitmiştir.İstanbul’da bu sefer hedeflerine ulaşmış ve Selami Şahin’in onun sesini beğenmesinle beraber İlk albümünü çıkartmıştır.Çıkarmış olduğu ilk albüm 1994 senesinde İsimsiz Asker adındaki albüm olmuştur.1997 tarihinde ise ikinci albümünü çıkardı.Nerelerdesin isimli albümde oldukça hoş parçalar yer aldı.

Ünlü sanatçı önemli bir albümü olan Birisi albümünü 1999 tarihinde çıkardı.Birisi albümü çok satış yaptı ve onun Sanatçılığının herkes tarafından görülmesini sağladı.Bu albümünün ardından Birisi isminde dizide başrol oynadı.Albümü aynı zamanda Magazin Gazetecileri tarafından ödüle layık bulundu.Bu albümü ile hayatı değişen Sanatçı çok bambaşka bir hayatın kapısını açmıştır.

İyi satılan albümler ile beraber yatırımlarda yapan Sanatçı 2012 tarihinde İzmir’de 5 yıldızlı bir otel yaptırmıştır.Müzik Şirketide bulunan sanatçı 2007-2011 tarihlerinde İzzet Yıldızhan Show adındaki programı sunmuştur.

Bu zamana kadar hiç evlenmemiş olan sanatçının toplam 8 çocuğu bulunmaktadır.

Albümler

1994 – İsimsiz asker – sen yoksun
1997 – Nerelerdesin – Sevmişim Seni
1999 – Birisi
2000 – Kıyamam
2001 – Ağlattın Anamı
2002 – Ben Demiştim
2005 – Canımın İçi
2007 – Tokat
2009 – Sen Deli Misin
2013 – Sevgilim
2017 – Ben Burdayım

İzzet Yıldızhan kimdir, kaç yaşında, biyografisi, zaza mı? tüm ayrıntılı yazımızı burada bitiriyoruz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir