Kaya Çilingiroğlu Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Kaya Çilingiroğlu Kimdir?

Televizyon programlarındaki yorumcululuğu ve bilgisiyle beraber spor programlarını takip edenlerin çoğunun düşüncelerini önemsediği kişi olan Kaya Çilingiroğlu kimdir? uzunca biyografisi.

Kaya Çilingiroğlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Kaya Çilingiroğlu, 1964’lü olan Almanya’da hayata gelmiş bir isimdir.Hem annesi hemde babası Doktor’dur.Aslen Trabzonlu olan Çilingiroğlu soyadının ise Yavuz Sultan Selim devrinden geldiğini açıklamıştır.Babası İstanbul ilimizde son derece tanınan bir Prof’dür.

Babası ve Annesi Evlenmelerinden yaklaşık 2 sene sonrasında staj görmek amacıyla Almanya’ya gitmişler ve oğulları Kaya bu sırada dünyaya gelmiştir.Kaya Çilingiroğlu Toplam 2 sene Almanya’da yaşamasının ardından ailesi ile beraber İstanbul’a döner.Çocukluk zamanlarını Sultanahmet’te yaşayarak geçirir.İlkokula başlayıp 3. sınıfa geçmesinin ardından babası İstanbul’un farklı bir ilçesi olan Şişli ilçesinden ev aldığı için oraya taşınırlar.Yıldız Lisesi’nde okuduktan sonra herkesin başaramıyacağı bir fakülte olan Tıp Fakültesini kazanmıştır.

Tıp Fakültesi’nin 4. sınıfında okurken okulu bırakma kararı aldı ve 4-5 sene hem balıkçı hemde işletmecilik yaptı.1990 tarihinde kendisine ait bir ofis açarak Borsa ve Emlakçılıkla ilgilenmeye başladı.İki farklı kategorideki alana ortak oldu.

Birinci evliliğini Ayşem hanımla yapmasının ardından 2. kez evlenme kararı aldı ve 4 sene boyunca sevgilisi olan Hülya Avşar ile 1997 tarihinde Fransa’da nikahlandı.1998 senesinde bir kız çocukları dünyaya geldi ve adını Zehra koydular.2005 tarihinde ise çift karşılıklı olarak evliliklerini bitirdiler.

İkinci evliliği bittikten sonra 3. kez masaya oturarak Feray Tanyolaç ile evlenmiştir.Bu evlilikten olan çocuğuna ise Hüseyin adı konuldu.Galatasaray takımında toplam 8 yıl boyunca yüzme yapmış ve Galatasaray Yüzme takımının kaptanı seçilmiştir.Yüzme yaptığı senelerde çok fazla rekora imza attı.Yüzme dışında Tenis ve Kayakla ilgilendi.Golf ile Yüzme konusunda oldukça başarılı olmasınla beraber Türkiye Şampiyonluğu almıştır.Tutmuş olduğu takım Beşiktaş’tır.

Özellikle koleksiyon yapmayı seven Kaya Çilingiroğlu, başta araba olmak üzere, şapka, ve kalemleri koleksiyon olarak tutmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir