Kaya Çilingiroğlu kimdir, Kaya Çilingiroğlu'nun hayatı, biyografisi, Kaya Çilingiroğlu kaç yaşında, Kaya Çilingiroğlu nereli, Kaya Çilingiroğlu evli mi?

Kaya Çilingiroğlu Kimdir? Kaya Çilingiroğlu Kaç Yaşında, Nereli?

TRT Spor ekranlarında yorumculuk yapan Kaya Çilingiroğlu kimdir, Kaya Çilingiroğlu’nun hayatı, biyografisi, Kaya Çilingiroğlu kaç yaşında, Kaya Çilingiroğlu nereli, Kaya Çilingiroğlu evli mi? İşte Kaya Çilingiroğlu hakkında detaylar.

Kaya Çilingiroğlu Kimdir?

Süleyman Kaya Çilingiroğlu 22 Ocak 1964 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Eski yüzücü olan Kaya Çilingiroğlu, bir dönem Türkiye millî yüzme takımında kaptanlık yaptı.

Kaya Çilingiroğlu Hayatı

Kaya Çilingiroğlu 1966 yılında İstanbul’a gelmiştir. Saint Michel Fransız Lisesi’nde lise eğitimine başlamasının ardından, iki yıl sonra Yıldız Lisesi’ne geçiş yaparak lise eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra Tıp Fakültesine devam etmiştir ve fakülteyi beşinci sınıfta bırakmıştır. 1985 yılından 1990 yılına kadar, balıkçılık, bar işletmeciliği, sigortacılık, emlakçılık ve borsa işleri yapmıştır. Yine bu süre içerisinde “2019” isimli bir radyonun ortaklığı ile bir GSM bayiliği ve başka bir reklam ajansına ortaklık yapmıştır.

Galatasaray Yüzme Şubesinde 8 yıl süreyle yüzücülük yapan Çilingiroğlu, ardından Türk Yüzme Millî Takımının kaptanlığı görevine kadar yükselmiştir. Ayrıca Çilingiroğlu’nun racquetball ve golf sporlarında da Türkiye şampiyonlukları bulunmaktadır. Ayrıca Çilingiroğlu, Beşiktaş JK kongre üyesidir.

visum china
visum china

Kaya Çilingiroğlu Kaç Yaşında?

Kaya Çilingiroğlu 1964 doğumludur.

Kaya Çilingiroğlu Nereli?

Kaya Çilingiroğlu aslen Trabzon, Sürmeneli’dir.

Kaya Çilingiroğlu Burcu Nedir?

Kaya Çilingiroğlu kova burcudur.

Kaya Çilingiroğlu Evli mi?

1990 yılında Ayşem Saraçoğlu ile yaptığı evliliği bitirmiş ve 1993 yılında flört etmeye başladığı Hülya Avşar ile 1997 yılında Paris’te evlenmiştir. Bu evliliğinden, 1998 yılında Zehra adını verdikleri bir kız çocukları olmuştur. Çift 2005 yılında boşanmış ve Kaya Çilingiroğlu 2009 yılında Feraye Tanyolaç ile evlenmiştir. Çilingiroğlu’nun Feraye Tanyolaç ile yapmış olduğu evlilikten Hüseyin Kaya adlı bir çocuğu olmuştur. Bu süre içerisinde, çok sık bir şekilde magazin gündeminde kalmışlardır. Çift 2014 yılında boşandılar.

Kaya Çilingiroğlu hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir