Kemal Öztürk kimdir, Kemal Öztürk nereli, Kemal Öztürk'ün hayatı, biyografisi, Kemal Öztürk kaç yaşında?

Kemal Öztürk Kimdir? Kemal Öztürk’ün Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Habertürk TV’de siyasi programlarda yorumcu olarak katılan Kemal Öztürk kimdir, Kemal Öztürk nereli, Kemal Öztürk’ün hayatı, biyografisi, Kemal Öztürk kaç yaşında? İşte Kemal Öztürk hakkında detaylar.

Kemal Öztürk Kimdir?

Kemal Öztürk 22 Eylül 1966 tarihinde Ağrı’da dünyaya gelmiştir. Türk haberci, yönetmen, danışman ve yazar. İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan Öztürk, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur.

Kemal Öztürk’ün Hayatı

1990 yılında çeşitli dergilerde makaleler yayınlayarak yazı hayatına başladıktan sonra 1995 yılında profesyonel gazeteciliğe adım atmıştır. Aynı zamanda televizyon haberciliği ve belgesel yönetmenliği yapan Öztürk’ün, yerli ve yabancı televizyon kanallarında çok sayıda belgeseli yayınlanmıştır.

Bir süre yurt dışında dil eğitimi almış ve belgesel alanında araştırmalar yapmıştır. 2003 yılında TBMM Başkanı İletişim Danışmanlığını yapmıştır. 2005 yılında TBMM Başkanı başdanışmanlığı görevine getirilmiştir. Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanlığını yapan Kemal Öztürk, 2011 yılı Şubat ayında görevinden ayrılmıştır.

visum china
visum china

03 Ağustos 2011 tarihinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atanmıştır. Kemal Öztürk görevinden 1 Aralık 2014 tarihinde istifa etmiştir. Öztürk 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Yeni Şafak Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. Öztürk’ün siyasal iletişim, yakın tarih, şehir iletişimi, politik tarih ve iletişim konularında çok sayıda makale ve kitapları yayınlandı. 2015 Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili aday adayı olmuştur. 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren Habertürk Gazetesinde köşe yazarlığı ve Habertürk TV’de siyasi yorumculuk yapmaktadır.

Kemal Öztürk Evli mi?

Kemal Öztürk evli ve üç çocuk babasıdır.

Kemal Öztürk hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir