Kenan Sofuoğlu Kimdir Nerelidir Yaşı Kaçtır?

Kenan Sofuoğlu Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Türkiye’nin gururu motorculardan olan kazanmış olduğu yarış başarıları ile göğsümüzün kabarmasını sağlamış Kenan Sofuoğlu kimdir kaç yaşında nerelidir? işte Milli motorcumuz ve Akp Milletvekilinin hayatı.

Kenan Sofuoğlu Kimdir Nereli Biyografisi

Kenan Sofuoğlu, 1983 doğumlu Sakarya’da dünyaya gelmiş bir motor yarışçısı ve Milletvekilidir.Aslen ise Karadeniz’in en önemli yerlerinden biri olan Trabzon şehrindendir.Kendisinden hariç 3 tane kardeşi bulunmaktadır.İki tane abisi vardır Sinan ve Bahattin isimleridir.Annesinin ismi Nuray, babasının ise İrfan’dır.

Ailesininde Motor yarışçısı olması sebebi ile 1996 tarihinde abisini izlemeye gitmiş ve bu şekilde motorlarla ilgilenmeye başlamıştır.Kimdirkim com 2000 tarihinde abisinin katılmış olduğu bir yarışta ayağının kırılması sebebi ile motoru boşa çıkmış ve abisinin izninle beraber yarışmalara katılmıştır.İlk katılmış olduğu drag yarışınla beraber yarışı kazanan kişi oldu.

Kenan Sofuoğlu 1999 tarihinde gerçekleşen Gölcük depremini yaşadı.Yaşamış oldukları ev depremle beraber yerle bir oldu ve göçük altında kalan Sofuoğlu ve ailesi depremden sağ olarak çıkartıldı.

2000 tarihinde Türkiye’de Motosiklet yarışmasına girdi ve katılmış olduğu grupta birinci oldu.2001 tarihinde iki abisininde katılmış olduğu yarışmada abileri birinci ve ikinci sırayı almış kendisi ise yarışın 3. olmuştur.

2002 tarihinde Sofuoğlu ailesinin yarışçı fertleri maddi yetersizlik nedeni ile sadece içlerinden bir kişiyi seçip Avrupa’da düzenlenecek olan yarışmalara katılması yönünde ortak karar almışlardır.Karar sonucunda Kenan seçilmiş ve Almanya biletini kendisi alarak o ülkeye gitmiştir.Aynı sene içersinde Yamaha Cup’a katılarak yarışmada birinci olmuştur.Yarışma’dan kısa süre sonra abisi Bahattin geçirmiş olduğu trafik kazası neticesinde hayatını kaybetmiştir.

2003 tarihinde Supersport’da yarıştı ve yarışın ikincisi oldu.2004’de ise yapılan yarışta 3. oldu.Kenan Sofuoğlu 2005 tarihinde kendine bir hedef belirlemiş fakat hedefine geçirmiş olduğu kaza sebebi ile ulaşamamıştır.2006 tarihinde sponsor problemi sebebi ile Yamaha takımından ayrıldı.Ardından İsviçre’de yaşayan Türk işadamı ona sponsor olmuş ve tekrar Honda ile takıma girmiştir.

Kenan Sofuoğlu 2007 tarihinde Supersport Dünya Şampiyonluğu’nda iyi bir sezon geçirmiş ve sezonun bitmesine çok az bir süre kala şampiyonluğunu ilan etmiştir.2008 tarihinde diğer abisi olan Sinan abisinide Motorsiklet kazasında kaybetmenin üzüntüsünü yaşamıştır.

2011 tarihinde Babası İrfan beyde hayata gözlerini yummuştur.

Bu mesleğe giriş yapmadan önce hiç bir yabancı dili bilmeyen yarışçı zamanla çok iyi İngilizce öğrenmiş ve İngilizceyi çok iyi konuşmaktadır.

Ünlü sporcu, yarışları bırakarak siyasete atılmış ve 2018’de düzenlenmiş olan Genel seçimlerde Akp Milletvekili seçilmiştir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir