Mabel Matiz kimdir? kaç yaşında nereli boyu kilosu nedir?

Mabel Matiz Kimdir?

Pop müzikte iddialı olan isimlerden biri olan ve 2011 tarihinden itibaren çeşitli albümler çıkartan ünlü şarkıcı Mabel Matiz kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu ve kilosu nedir? bu soruların cevaplarını ayrıntılı şekilde okumaya hazırsanız hemen konumuza göz atmaya başlayabilirsiniz.

Mabel Matiz Kimdir? Biyografisi

31 Ağustos 1985 tarihinde Mersin Erdemli’de hayata gözlerini açan Mabel Matez, 1.75 metre boyunda, 67 kilo ve Başak burcudur.Gerçek adı Fatih Karaca olan ünlü isim, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini memleketi olan Erdemli’de tamamlamış ve ardından İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Küçüklüğü ve gençliğinin bir dönemini Mersin’de geçirmiş olan isim, o yıllardan itibaren müziğin içinde var olmaya çalışmış ve çeşitli denemeler yapmıştır.Profesyonel olarak müziğe başlamaya ise Üniversite yıllarından itibaren başlamış ve ilk olarak gitar ile birlikte şan dersleri almıştır.Kısa sürede gitarı ile beraber şarkılar seslendirmiş ve ilk bestesini o tarihlerde ortaya çıkartmıştır.

2008 yılınla birlikte tekli parçalar çıkarmaya başlamış olan Mabel Matiz, çeşitli sosyal medya platformlarından bu şarkıları yayınlamış ve 2011 tarihinde ise ise ilk albümünü çıkartmıştır.Bu albümden 2 yıl sonra ise “Yaşım Çocuk” isimli ikinci albümünü çıkartmış olan isim, albümler dışında çeşitli sanatçıların albümlerinde de şarkılar seslendirmiştir.

visum china
visum china

2015 tarihinde 3. kez solo albüm çıkartmış olan ünlü şarkıcı, bu albümüne ise “Gök Nerede” ismini vermiştir.kimdirkim com 2018 tarihinde ise 3 yıllık bir aranın ardından 4. albümünü çıkartmış olan ünlü isim “Maya” ismini vermiş olduğu bu albümle iyi bir performans çizmiştir.Bu albümde ön plana çıkan şarkıların başında “Boyalı da Saçların” ve “Çukur” şarkıları gelmektedir.

Mabel Matiz Çıkardığı Albümler

2018 – Maya
2015 – Gök Nerede
2013 – Yaşım Çocuk
2011 – Mabel Matiz

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir