Mansur Ark Kimdir? Hayatı

Mansur Ark Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Çıkarmış olduğu birbirinden kaliteli albümler ve rol aldığı çeşitli dizilerle izleyicilerin kalbinde yer edinmeyi başarmış başarılı şarkıcı ve oyuncu Mansur Ark kimdir? kaç yaşında nereli? gelin hep beraber şimdi bu sorunun doğru ve açıklayıcı cevaplarına göz gezdirelim.

Mansur Ark Kimdir? Biyografisi

26 Kasım 1965 yılında Akdeniz Bölgemizin önemli illerinden biri olan Mersin’de doğan Mansur Ark, aslen Trabluslu bir isimdir.Ailesinin en küçük üyesi olan ünlü ismin 2 tane abisi ve bir tanede ablası bulunmaktadır.Çocukluk yılları Mersin’de geçen isim, 6 yaşındayken spor yapmaya başlamıştır.

İlköğrenimine Mersin’de bulunan Namık Kemal İlköğretim Okulunda başlamış olan ünlü isim, ardından ise Dumlupınar lisesinde okuyarak liseyi bitirmiştir.Liseden sonra bir süre kadar Mersin Meslek Yüksekokulu’nda eğitim görmüş fakat okulu tamamlayamadan bırakmıştır.

1984 tarihinde Vatan borcunu yerine getirmek amacıyla askere giden Mansur Ark, askerden döndükten sonra bir süre kadar Almanya’ya gitmiş ve ardından tekrar Türkiye’ye dönmüştür.1994 tarihinle beraber müziğe karşı özel ilgi duymaya başlayan ünlü isim, 1996 tarihinde Bay Müzik firması ile anlaşma yaparak ilk albümünü piyasaya çıkarttı.Albümdeki Maalesef isimli parça dönemin en popüler şarkılarından biri oldu.

1998 tarihinde Müzikte gösterdiği başarısını oyunculukla da devam ettiren ünlü isim, “Ruhsar” isimli dizide rol almıştır.1999 yılında hem ikinci albümünü çıkartan başarılı isim, hem de ikinci dizisinde rol almıştır.İkinci albümünü de Bay Müzik firmasından çıkartan isim, bu albümüne ise “Öğrendim” adını vermiştir.

2002 tarihinde Üçüncü albümünü çıkartan Mansur Ark, “Fark” isimli albümle 3 yıl aranın ardından tekrar müzik piyasasına çıkmıştır.Kimdirkim.com 2004 yılında Bay Müzik ile olan anlaşmasını bitiren isim, Seyhan Müzik etiketiyle birlikte “Gazla Gitsin” isimli dördüncü albümünü çıkartmıştır.

Çıkarmış Olduğu Albümler Nelerdir?

2012 – Bu Defa (Single)
2012 – Senin Kokun Ayrı (Single)
2010 – Sen de Bizdensin
2004 – Gazla Gitsin
2002 – Fark
1999 – Öğrendim
1996 – Mansur Ark

Rol Aldığı Diziler ve Filmler

1997 – Ruhsar
1999 – İç Guveyi Billy
2002 – Bayanlar Baylar
2003 – Sultan Makamı
2004 – Dayı ( Müzik kendisine ait)
2012 – İşler Güçler
2013 – Mc Dandik (Film)
2016 – Baba Mirası (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.