Manuş Baba kimdir? aslen nereli? biyografisi

Manuş Baba Kimdir?

Kendine has müzik stili ile birlikte kısa süre içerisinde popüler şarkıcılardan biri olmayı başaran Manuş Baba kimdir? aslen nereli? boyu kilosu nedir? bu makalemizi ünlü şarkıcı hakkında merak edilenlere ayırdık.İşte bilgiler ve ayrıntılar.

Manuş Baba Kimdir? Hayatı

1 Aralık 1986 tarihinde Mersin Tarsus’ta hayata merhaba diyen Manuş Baba, aslen ise Diyarbakırlı bir şarkıcıdır.Gerçek adı Mustafa Özkan olan ünlü şarkıcı 4. sınıfa kadar Tarsus’ta yaşamış ardından ise ailesinin Antalya’ya yerleşmesinden ötürü eğitiminin kalan kısmını Antalya’da tamamlamıştır.

Manuş Baba’nın boyu 1.82 cm, kilosu ise 79’dur.Burcu ise Yay’dır.

Çocuk yaşlardayken anneannesi ona sürekli “Manuş” diye seslenmiş ve bu nedenle şarkıcılık yaşamında bu ismi kullanmaya başlamıştır.

Lise tarihlerinden itibaren gitar çalmaya başlamış olan isim, almış olduğu şan, gitar ve müzik eğitimleri ile birlikte 2010 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünde eğitim görmeye başlamıştır.Bu bölümü başarılı ile bitirmiş olan isim, Üniversite zamanlarındayken çeşitli Coverlar seslendirmeye başlamıştır.Katılmış olduğu “Güneşe Yolculuk” isimli grup ile beraber Antalya’da çok sayıda yerde sahneye çıkmıştır.

Antalya’nın ardından İstanbul’a gitmiş olan Manuş Baba, 2015 tarihinde Murat Kınay ile tanışmış ve ardından beraber çalışmaya başlamıştır.kimdirkim.com 2016 tarihinde albüm çıkarmadan çok sayıda farklı yerde Turneye çıkmış olan isim bu vasıta ile beraber sevenleri ile buluşma şansı yakalamıştır.

2017 tarihinde ilk albümü olan “Dönersen Islık Çal” isimli albümünü çıkarmış olan isim, ayrıca bu albümün ilk klibinide albümün adını taşıyan parçaya çekmiştir.Bu klip yüklendiği tarihten itibaren çok sayıda kişi tarafından izlenmiştir.

Ailesi gibi Yılmaz Güney hayranı olan ünlü şarkıcının ilerde en büyük hedeflerinden biri ise sinemada yer alabilmektir.

Manuş Baba Albümleri

2016 – Değmez (single)
2016 – Aşkın Kederi (single)
2016 – İstanbul (single)
2017 – Dönersen Islık Çal

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir