Prof. Dr. Naci Görür kimdir, nereli, Prof. Dr. Naci Görür'ün hayatı, biyografisi, Prof. Dr. Naci Görür kaç yaşında?

Prof. Dr. Naci Görür Kimdir? Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Prof. Dr. Naci Görür kimdir, nereli, Prof. Dr. Naci Görür’ün hayatı, biyografisi, Prof. Dr. Naci Görür kaç yaşında? İşte Prof. Dr. Naci Görür hakkında detaylar.

Prof. Dr. Naci Görür Kimdir?

Naci Görür (1947 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Türk jeolog, sedimantoloji ile deniz jeolojisi uzmanı ve Bilim Akademisi üyesidir. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesidir. Prof. Naci Görür evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Naci Görür’ün Kariyeri

1967 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve 1971 yılında yüksek lisans öğrenimini tamamladıktan sonra 1973 yılına kadar İTÜ’de öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1977 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile İngiltere’de Imperial College of London’da doktora yaptı.

Naci Görür 1978 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak İTÜ’de 1983’te doçent, 1989’da profesör oldu. 1983 yılında, 40 yaşını aşmamış, parlak bilim insanlarına verilen TÜBİTAK Teşvik Ödülü’nü kazandı. 2004 yılında İstanbul NATO Zirvesi’nde verilen Barış ve Güvenlik İçin Bilim Ödülü’nü (NATO Bilim Ödülü) aldı.

visum china
visum china

1997 yılında Türkiye Bilimler Akademisi’ne (TÜBA) seçilen Prof. Dr. Naci Görür, 2011 yılında TÜBA üyelerinin hükûmetçe atanmasını öngören yasa değişikliği ile birlikte bu kurumdan istifa eden bilim insanlarından biridir. Bilim Akademisi asli üyesidir.

17 Ekim 2022 tarihi itibari ile Elsevier ve Stanford Üniversitesi’nin her yıl yaptığı dünyanın en etkili bilim insanları listesinde Bilim Akademisi adresi altında yer almıştır.

Prof. Dr. Naci Görür hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir