Nehir Erdoğan Kimdir?

Nehir Erdoğan Kimdir?

Yıllar geçmiş olmasına rağmen ilk ekrana çıkışından bu zamana kadar güzelliğini hiç kaybetmemiş oyuncu Nehir Erdoğan kimdir kaç yaşında boyu kaç? bir süre mesleğine ara verip bomba gibi ekranlara dönmüş güzel ismin ayrıntılı bilgileri.

Nehir Erdoğan Kimdir? Biyografisi

Nehir Erdoğan, 16.06.1980 günü hayata gözlerini açan memleketi İzmir olan bir kadındır.Aslen Malatyalı olan oyuncu 1.74 boyunda, 53 kilo ve İkizler burcudur.Liseyi İzmir’in tanınmış eski liselerinden biri olan Selma Yiğitalp lisesinde okumuştur.

Lise tarihlerinden itibaren tiyatro ile tanışma şansı elde etmiş Nehir Erdoğan, Üniversiteyi ise İstanbul Marmara Üniversitesinin İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.Bu Üniversitenin ardından ikinci Üniversitesini yine aynı Üniversitede okumuş olan isim Radyo Televizyon ve Sinema bölümüyle eğitim yaşamını noktalamıştır.

İlk olarak Televizyon karşısına sunucu olarak çıkan isim, 2001 tarihinde Trt ekranlarındaki “Telepazar” isimli programı sunmuştur.Bu program sonrası yine Trt televizyonunda yayınlanmış olan Koçum Benim adındaki dizide oyuncu olarak rol almıştır.2 sene içerisinde iki farklı kategoride yeteneğini gösteren isim yaşamına sadece oyunculuk ile devam etmiştir.

2003 tarihinde “Okul” isimli filmde rol almış olan oyuncu 2004’de ise Yabancı Damat dizisinde oynamıştır.Bu tarihlerde oyunculuk dışında İngilizce eğitimide almaya başladı ve İngilizcesini aldığı eğitimlerle daha da kuvvetlendirdi.

2008’de Meleğin Sırları isimli filmde oynayan oyuncu, 2009-2010 sezonlarında “Aşk Bir Hayal” dizisinde başrolde yer aldı.

2014 tarihinde “Kod Adı Reaksiyon” adındaki dizide oynamış olan oyuncu bu dizinin hemen arkasından Silsile filminde rol almıştır.Aynı yıl Ahmet Sesigürgil ile evlenmiş olan oyuncu, 2017’de ise boşanmıştır.

Nehir Erdoğan Rol Aldığı Diziler ve Sinemalar

2017 – Fi (Nilay)
2014 – Silsile (Sinema)
2014 – Kod Adı Reaksıyon
2012 – Son
2009 – Ask Bir Hayal (Asmin)
2008 – Meleğin Sırları (Sinema)
2008 – Ayışığı
2007 – Tatli Bela Fadıme
2004 – Yabancı Damat (Nazlı)
2003 – Okul (Sinema)
2002 – Kocum Benim

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın