Özlem Balcı Kimdir?

Özlem Balcı Kimdir?

Sizlere bu yazımızda oldukça fazla kabiliyetli bir isim olan djlik, sunuculuk, oyunculuk ve yapımcılık yapmış bir isimden bahsedeceğiz.Halen sunuculuk ve oyunculuk yapmaya devam eden ekranların tanınan yüzlerinden olan Özlem Balcı kimdir? geniş kapsamlı bir biyografisi makalemiz içerisinde.

Özlem Balcı Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Özlem Balcı, 25.03.1984 senesinde hayata gözlerini açmış olan Muğlalı ünlü bir bayandır.Hem ilkokulu hem de Ortaokulu Muğla’nın Fethiye ilçesinde bitirmiştir.Lise okumaya başlarken çalışmaya başlamış olan isim öncelikle bulunduğu ilçedeki yerel kanallarda çalışmaya başlamıştır.Radyo’da djlik yaparak başlamış olduğu iş hayatını daha da ilerleterek spikerlik ile beraber muhabirlik yapmaya başlamıştır.

Muhabirlikte gayet iyi bir başarıyı elde etmesinin ardından Fethiye Belediye Başkanlığı tarafından kendisine ödül verilmiştir.Muhabirlik mesleğini Üniversite eğitimi nedeniyle bir süre kadar bırakmış ve Çankaya Üniversitesini kazanmıştır.Burada Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde okumuştur.

Üniversite okurkende Fethiye’yi hiç bir zaman unutmamış ve Fethiye’ye giderek okulun tatile girdiği dönemler içerisinde çalışmıştır.Fethiye’ye tatile gelen özellikle yabancı Turistler için bir çok aktviteye imza attı.Gerçekleştirmiş olduğu aktivelerin başında yabancı dilde tiyatro oyunları ve aynı zamanda animasyonlar gelmektedir.Her alanda başarılı olmasınla beraber sporuda ihmal etmedi ve Su sporlarına başladı.

Özlem Balcı Üniversitenin üçüncü sınıfındayken okulunu dondurmuş ve oyunculuk eğitimleri almak amacıyla Müjdat Gezen Sanat Merkezine yazılmıştır.Burada tiyatro oyunlarında rol almaya başlamış oyuncu çeşitli isimlerdeki tiyatrolarda roller almıştır.BKM çocuk ekibinde yer almaşınla beraber Türkiye genelinde toplam altmış dokuz ile gitmiş ve buralarda farklı karakterlerde oyunlarda oynamıştır.

Tiyatro dönüşlerinin ardından dizilerde oynamaya başlamış olan oyuncunun ilk dizisi yılların efsane dizisi Arka Sokaklar adındaki dizi olmuştur.Bu dizide 2006’da oynamıştır.

Dizilerle beraber aynı zamanlarda reklamlarda oynamaya başlamış oyuncu Zeytinyağı reklamınla beraber Et Ürünleri ilgili reklamlarda oynamıştır.

En son olarak Özlem Balcı Trt televizyonlarında yayınlanmış olan Ana Kuzusu adındaki programının sunuculuğunu yapmıştır.Program 130. Bölümde final yapmıştır.

ozlem-balci-biyografi

Özlem Balcı Oynadığı Diziler ve Filmler

2006 – Arka Sokaklar
2007 – Doktorlar
2007 – Annem
2007 – Dudaktan Kalbe
2007 – Hepsi1
2008 – Ece
2008 – Super Ajan K9 (Film)
2008 – İpsiz Recep
2009 – Akasya Durağı
2009 – Yol Arkadaşım
2009 – Unutulmaz
2010 – Umut Yolcuları
2011 – Canan
2013 – Seksenler
2014 – Zengin ve Yoksul (Film)
2015 – Merdiven Baba (Film)
2016 – Reis (Film)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın