Şahla Orujova kimdir, Şahla Orujova aslen nereli, Şahla Orujova kaç yaşında, Şahla Orujova'nın hayatı ve biyografisi.

Şahla Orujova Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Sunucu Şahla Orujova hakkında merak edilenler. Şahla Orujova kimdir, Şahla Orujova aslen nereli, Şahla Orujova kaç yaşında, Şahla Orujova’nın hayatı ve biyografisi.

Şahla Orujova Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Mart Şahla Orujova 27 Mart 1985 tarihinde dünyaya gelmiştir. Şahla Orujova’nın doğum yeri Azerbaycan’dır. İlkokul, ortaokul ve liseyi Rusya’da bitirdi. Üniversite eğitimi Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim bölümünde tamamladı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Çalışma hayatının ilk yıllarında çevirmenlik yaptı. TRT’de ‘Yeni Gün’, ‘Müzikli Dakikalar’, ‘Rotanız Türkiye’, ‘Müzik Kutusu’, ‘Motifler’, ‘Hayatı Güzel Yaşa’ gibi birçok programın sunuculuğunu üstlendi. Aynı zamanda TRT bünyesinde Azerbaycan masası sorumlusu olarak da görev aldığı kanalda, ‘Hocalı’ adlı belgeselin yapımcılığını üstlendi ve bugüne kadar birçok protokol sunumunu da gerçekleştirdi.

visum china
visum china

2009 – 2016 yılları arasında TRT Avaz’da hafta içi her gün canlı yayınlanan ‘Yeni Gün’ programı, 2017 – 2018 yine hafta içi her gün canlı yayınlanan Hayatı Güzel Yaşa programının sunuculuğunu üstlendi. Çeşitli ulusal kanallarda sunuculuğun yanı sıra program yapımcılığı da yaptı. Haber Global ekranlarında her Cumartesi saat 11:30’da, en yeni teşhis ve tedavi yöntemlerini, tıp alanında gelişen teknolojileri ve sağlıkla ilgili merak edilenleri uzman konuklarıyla A’dan Z’ye Sağlık programını sundu. Son olarak A’dan Z’ye Sağlık programıyla Haber Global’de ekranlara gelmektedir.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir