Sefa Doğanay kimdir, nerelidir, Sefa Doğanay kaç yaşında, Sefa Doğanay hangi üniversite mezunu, ne iş yapıyor, Sefa Doğanay nasıl ünlü oldu, Sefa Doğanay boyu, kilosu kaç, Sefa Doğanay evli mi?

Sefa Doğanay Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Nasıl Ünlü Oldu?

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki bölümünde, Arabesk şarkılar söylenecek. Programa bu hafta Ayhan Aşan, Tuğçe Tayfur, Ümit Yaşar, Cevher ve Sefa Doğanay konuk oluyor. Türk müziğinin iki başarılı yorumcusu Sibel Can ve Hakan Altun ile ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi aynı sahnede bir araya getiren müzik programı Şarkılar Bizi Söyler’in konukları her hafta izleyiciler tarafından merakla takip edilmektedir.

Şarkılar Bizi Söyler’de Arabesk şarkıların söyleneceği gecede konuk olan Sefa Doğanay’ın hayatı, biyografisi merak konusu oldu. Yetenek Sizsiniz yarışmasıyla ünlenen ve yaptığı taklitler ile büyük beğeni toplayan Sefa Doğanay kimdir, nerelidir, Sefa Doğanay kaç yaşında, Sefa Doğanay hangi üniversite mezunu, ne iş yapıyor, Sefa Doğanay nasıl ünlü oldu, Sefa Doğanay boyu, kilosu kaç, Sefa Doğanay evli mi?

Ünlü isimlerin taklitlerini yaparak birçok kişinin beğenisini kazanan Sefa Doğanay’ın hayatı hakkında bilgiler araştırılıyor. İşte 2011 yılında katıldığı Yetenek Sizsiniz yarışmasında ünlenen ve yaptığı taklitlerle kahkahaya boğan Sefa Doğanay’ın biyografisi.

Sefa Doğanay Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Sefa Doğanay 30 Eylül 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. Sefa Doğanay’ın doğum yeri Trabzon’un Of ilçesidir. 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan Sefa Doğanay, ilk e ortaokulu Samsun Gazipaşa İlköğretim okulunda okudu. Tiyatro ve sahneye olan merakı çok küçük yaşlarda başlamıştır. Sefa Doğanay ilk sahne deneyimini ilkokul 8.sınıfta usta kalem Adalet Ağaoğlu’nun yazdığı ‘Çatıdaki Çatlak’ oyununda ‘Sadık’ karakteriyle yaşamıştır. Liseyi Samsun Namık Kemal Lisesinde okudu. Okul yıllarında çeşitli değişim ve sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı. Bu projelerden biriside Milli Eğitim Bakanlığının 2008 yılında hayata geçirdiği ‘Gönül Köprüsü’ projesidir. 2010 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü kazanmış ve İstanbul’a gelmiştir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Taklit yeteneğini çok küçük yaşlarda keşfeden Sefa, izlediği tüm sanatçıların taklitleri yanı sıra çevresinde bilinen ve tanınan kişileri de taklit ederek herkesin sempatisini kazandı. Başlıca taklidini yaptığı kişiler: Bülent Ersoy, Nihat Doğan, Burhan Altıntop (Engin Günaydın), Yıldız Tilbe, Seda Sayan, Gönül Yazar, Soner Sarıkabadayı, Zeki Müren ve Hürrem Sultan (Meryem Uzerli), Selahattin (Olgun Şimşek), Küçük Emrah, Mabel Matiz, Canan Karatay, Fatih Terim ve Vasfiye teyze (Gonca Vuslateri)

Sefa Doğanay ne iş yapıyor? Şu an yurtiçi ve yurtdışı stand-up gösterileri, özel şirket geceleri, bayii toplantıları, biletli özel gösteriler ve festivaller ile yoğun bir şekilde sahne çalışmalarını sürdürmektedir.

Sefa Doğanay kimdir, nerelidir, Sefa Doğanay kaç yaşında, Sefa Doğanay hangi üniversite mezunu, ne iş yapıyor, Sefa Doğanay nasıl ünlü oldu, Sefa Doğanay boyu, kilosu kaç, Sefa Doğanay evli mi?

Sefa Doğanay Hangi Üniversite Mezunu?

Doğanay,Marmara Üniversitesi İİBF işletme 3. sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdürmektedir.

Sefa Doğanay Nasıl Ünlü Oldu?

2011 yılında Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında birinci olarak tüm Türkiye’de tanınmıştır. 2011 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında birinci olan başarılı şovmen, 250 bin TL ödülü kazanmıştır.

Sefa Doğanay Hangi Dizilerde Oynadı?

Sefa Doğanay “Çocuklar Duymasın” dizisinde 37 bölüm oyunculuk yapmıştır. Dizide Hami karakterini oynamıştır.

@sefadoganayy

#sefadoganay ?

♬ orijinal ses – sefa doğanay

Sefa Doğanay Boyu Kaç?

Sefa Doğanay 1.75 boyundadır.

Sefa Doğanay Kaç Kilo?

Sefa Doğanay 60 kilodur.

Sefa Doğanay Hangi Burç?

Sefa Doğanay Terazi burcudur.

Sefa Doğanay Evli mi?

Sefa Doğanay ilişkisi hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Sefa Doğanay 2022 yılı itibari ile bekardır.

Sefa Doğanay Şarkıları

Sefa Doğanay’ın söz ve müziği kendisine ait olduğu iki şarkısı vardır. Youtube kanalında paylaştığı Ayrılık 1 milyonu, Kolay Ağlayamam ise 2.5 milyon görüntülemeyi aşmıştır.

  • Ayrılık
  • Kolay Ağlayamam

“Kolay Ağlayamam” şarkı sözleri ile

Sevgilim senden sonra
Eskisi gibi olamadım
Sevgilim gittin gideli
Kendime acımayı bırakamadım

Ben öyle süslü cümlelerden anlamam
Sevmekse sonuna kadar varım, tamam
Çıkıp gelmek söyle bu kadar mı zor ?
Bilirsin ben kolay kolay ağlayamam

Sevgilim;
Unutmak diye bir şey yok,
Alışmak diye bir şey var.
Ben, ikisini de beceremedim
Bil istedim…

Sefa Doğanay Sosyal Medya Hesapları

Sefa Doğanay Youtube, Instagram ve Tiktok gibi sosyal medya platformları aktif olarak kullanmaktadır. Sosyal medya hesapları büyük bir kitle tarafından takip edilmektedir. Ocak 2022 itibari ile Tiktok’ta 180 bin, Instagram’da 2.2 milyon takipçisi bulunmaktadır. Youtube kanalında ise 185 bin abonesi bulunmaktadır.

instagram.com/sefadoganay

tiktok.com/@sefadoganayy

Sefa Doğanay hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir