Sima Sarıkaya Kimdir Kaç Yaşında?

Sima Sarıkaya Kimdir Kaç Yaşında?

Bir zamanlar Djlik yapan daha sonra Şarkıcı olarak albümler çıkarmış Ünlü isim Sima Sarıkaya kimdir kaç yaşında?

Sima Sarıkaya Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli?

Sima Sarıkaya 10 Mart 1975 doğum tarihine sahip İstanbullu şarkıcıdır.Aslen baba tarafından dolayı Tuncelili, Anne tarafından ise İzmirli’dir.Henüz Lise okuduğu sıralardayken çok önemli Müzisyenlerin bulunduğu ses yarışmasına katılmış ve burada sıralamaya girerek müzik hayatına başlamış oldu.

Ali Kocatepe, Erol Büyükburç gibi sanatçılarla beraber çalışarak onlara Vokalistlik yaptı.Radyo Mega ile Metropol FM radyolarında Djlik yaptı.Number One Tv ekranlarında Sunucu olarak bir süre program yaptı.1994-1995 tarihlerinde Cenk Koray’ın hazırlayıp sunduğu program olan Süper Pazar programında Orkestra’da Solist olarak yer aldı.

Profesyonel olarak ilk albümünü 1996 tarihinde çıkarttı.Herşeye Rağmen adını vermiş olduğu albümde 2 parçasına klip çekmiştir.Çekilen klibin bir bölümü İstanbul İstiklal Caddesinde çekilmiştir.Birçok Gece Kulübünde ve yaz aylarında yazlık alanlarda sahnede yer almış ve şarkılar söylemiştir.Tv programlarınıda aksatmamış ve sürekli program ve festivallere katılmıştır.Yurtiçinde ve Yurtdışında onlarca konser vermiştir.Konser sırasında Londra’da bulunduğu vakit müzik ile ilgili teklif almış ve bir süre orada yaşayarak sahnelere devam etmiştir.

sima-sarikaya-biyografi

İngiltere’den döndükten sonra 2. albümünün hazırlıklarına hızlıca başlamış ve 2007 tarihinde Bul Beni adını verdiği albümü çıkarmıştır.Oyunculuğada merak salmış ve dersler almıştır.Diziler, Filmler ve reklamlarda roller almıştır.

Sima Sarıkaya Albümleri

1996 – Herşeye Rağmen
2007 – Bul Beni
2010 – Gitme
2013 – 5 artı 1

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın