Suat Arslanboğa kimdir? kaç yaşında nerelidir?

Suat Arslanboğa Kimdir?

Türkiye’nin Süper Lig’te önemli hakemleri arasında bulunan ve 2007 tarihinden beri Süper Lig’te maç yöneten ünlü hakem Suat Arslanboğa hakkında bilgileri makalemizde bulabilirsiniz.

Suat Arslanboğa Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

4 Haziran 1978 tarihinde Malatya’da dünyaya gelen Suat Arslanboğa, abisinin katkısı ile birlikte hakemlik mesleğini seçmiş olan bir kişidir.İlkokuldan lise eğitimine kadar olan periyodu Malatya’da geçirmiş olan isim, ardından ise Kayseri’de Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda eğitim görmüştür.

Türkiye’nin çok sayıda şehrinde bulunmuş olan ünlü isim Şırnak, Cizre, Silopi gibi şehirlerimizde çeşitli maçlarda düdük çalarak hakemlik kariyerine başlamıştır.Bir süre kadar Malatyaspor’un altyapısında futbolda oynamış olan isim ilk profesyonel hakemliğini ise 2001 tarihinde yapmıştır.

2007 tarihinle beraber Süper Lig’te düdük çalmaya başlamış olan ünlü hakem, o tarihten itibaren Süper Lig’te çok sayıda maçta görev almıştır.Evli olan ünlü hakemin eşinin ismi ise Tijen Arslanboğa’dır.Çiftin 2 tane çocuğu bulunmaktadır.

visum china
visum china

Maçlara çıkmadan önce her zaman dua ettiğini söyleyen Suat Arslanboğa, maçlara çıkmadan önce anne ve babasının sesini duyup öyle karşılaşmalara çıkmaktadır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir