Uğur Yücel Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Uğur Yücel Kimdir?

Hem almış olduğu ödüller hemde rollerinin hakkını her zaman vermesinle ünlenmiş oyuncu ve yönetmen olan çok ünlü bir kişi Uğur Yücel kimdir? diyorsanız doğru adrestesiniz.Hemen biyografisine bakmaya başlayabilirsiniz.

Uğur Yücel Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Uğur Yücel, 1957’li olan gençliğinden itibaren oyunculuk yapmaya başlamış önemli bir oyuncudur.İstanbul’da açmış olduğu gözlerini uzunca süre burada yaşayarak sürdürmektedir.Tiyatro ile meşgul olmasından dolayı tercihini bu alanda yapmış ve Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.20 yaşından itibaren tek başına rol almış olduğu tiyatro oyunlarında oynamıştır.1975 tarihinden itibaren toplam 9 yıl boyunca çeşitli tiyatrolara girmiş ve bir çok oyunda yer almıştır.Türk Müzik camiası içinde şarkıları çok sevilen isimlerden olan Sezen Aksu ile beraber bir takım çalışmalarda bulunmuştur.

1984 tarihinde bir dizi ile başlamış olduğu oyunculuğu 1985 senesinde rol aldığı film ile devam etmiştir.1985 senesinden 1988’e kadar olan kısım içerisinde 3 tane filmde rol almıştır.Milyarder ile beraber Teyzem adındaki filmler o senelerde çokça izlemiş filmler arasındadır.Kimdirkim .com Usta oyuncu ardından ise Selamsız Bandosu ve Muhsin Bey adındaki filmlerde oynamıştır.

Uzun süren sinemalardaki rollerinin ardından Uğur Yücel tekrar diziye dönmüş ve 1994 tarihinde yayınlanan Aziz Ahmet adındaki dizinin oyunculuğunu ve aynı zamanda senaristliğini yapmıştır.2 sene boyunca herhangi bir filmde oynamamış olan oyuncu 1996 tarihinle beraber tekrar filmlere dönmüştür.

Dönüş yapar yapmaz çok fazla sinema severlerin beğendiği bir film olmuş olan Eşkıya filminde rol almıştır.4 sene sonrasında ise yine bir başka film olan Balalayka isimli filmde rol alarak filmlerdeki rollerini en üst seviye başarısınla devam ettirmiştir.

Uğur Yücel tarafından yapımcılığı yapılmış ve aynı zamanda yönetilmiş olan Yazı Tura adındaki film oyuncunun hem yönetmen hemde yapımcı olarak görev yaptığı birinci film olarak bilinmektedir.

2005’de iki sezon süresince Hırsız Polis adı verilmiş olan dizide rol almış olan oyuncu bu dizide çok sayıda kişi tarafından sevilmiştir.Sonrasında ise yönetmenliklerini sürdürmeye devam etmiş ve hem Hayatımın Kadınısın filminde hemde Ramon isimli filmlerde yönetmenlik yapmıştır.

Uğur Yücel Oynadığı Diziler ve Filmler

1984 – Parkta Bir Son Bahar Gunuydu(Film)
1985 – Asık Oldum (Film)
1986 – Mılyarder (Film)
1986 – Teyzem(Film)
1987 – Muhsın Bey(Film)
1994 – Aziz Ahmet
1996 – Eskıya(Film)
2005 – Hırsız Polis
2006 – Hayatimin Kadinisin (Film)
2008 – Canım Ailem
2009 – Aska Ruhunu Kat (Film)
2011 – Ask ve Ceza
2013 – Aramızda Kalsın
2013 – Benim Dünyam(Film)
2015 – Yaktin Beni (Film)
2016 – İçerde
2016 – Familya
2018 – Nefes Nefese

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir Yorum

  1. Şener şen ve Mujde Ar la oynadigi Arabesk film inide ekleyiniz lutfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir