Ünlü spor spikeri Yalçın Çetin kimdir, Yalçın Çetin kaç yaşında, Yalçın Çetin'in hayatı, biyografisi, Yalçın Çetin nereli?

Yalçın Çetin Kimdir? Yalçın Çetin Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Ünlü spor spikeri Yalçın Çetin kimdir, Yalçın Çetin kaç yaşında, Yalçın Çetin’in hayatı, biyografisi, Yalçın Çetin nereli? İşte Yalçın Çetin hakkında detaylar.

Yalçın Çetin Kimdir?

Yalçın Çetin 1969 yılında Ankara dünyaya gelmiştir. Türk spor spikeridir.

Yalçın Çetin Hayatı

Yalçın Çetin olarak gittiği Ankara Laborant Meslek Lisesini bitirmiştir. Küçük yaşlardan itibaren beğenilen ve dikkat çeken ses tonuna sahip olan Çetin, 17-18 yaşlarına geldiğinde çevresinin sesini değerlendirmelisin teşvikleriyle 1992 yılında TRT’nin 7 spor spikeri alımı için açtığı ve 20.000 kişinin başvurduğu sınava girdi. Dört ayrı aşamalı, yazılı ve sözlü olarak yapılan sınavda ikinci olan Yalçın Çetin, 23 yaşında TRT’ye girdi.

Spikerlik kariyerinin ilk maçı Türkiye Kupası’nda Çanakkale Dardanelspor – Ankaragücü karşılaşmasıydı. Türk takımlarının Avrupa Kupaları’ndaki birçok maçını anlatmış olan Çetin, spikerliğini yaptığı en önemli maçlar arasında Türk Milli Takımı’nın 2002 Dünya Kupası çeyrek finalinde Senegal’i uzatmada 1-0’lık sonuçla elediği ve 2008 Avrupa Kupası çeyrek finalinde Hırvatistan’ı uzatma sonrası penaltı atışlarında 3-1’lik sonuçla elediği maçları vardır.

visum china
visum china

TRT kariyerinde 1600’ü aşkın maçın spikerliğini yapmış olan Yalçın Çetin, 2010’da bir süre TRT Spor Haberleri Müdürlüğü yaptıktan sonra spikerlik kariyerini sürdürmüştür.
Yalçın Çetin son olarak beIN Sports ile anlaştı ve kariyerini Süper Lig maçları anlatarak devam ettirmektedir. Ayrıca Tecrübe Eğitim Kurumları bünyesinde diksiyon, etkili iletişim ve spikerlik eğitimleri vermektedir.

Yalçın Çetin hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir