Hakem Özgür Yankaya kimdir, Özgür Yankaya'nın hayatı, biyografisi, Özgür Yankaya kaç yaşında, Özgür Yankaya nereli?

Özgür Yankaya Kimdir? Özgür Yankaya Kaç Yaşında, Nereli?

Hakem Özgür Yankaya kimdir, Özgür Yankaya’nın hayatı, biyografisi, Özgür Yankaya kaç yaşında, Özgür Yankaya nereli? İşte Özgür Yankaya hakkında detaylar.

Özgür Yankaya Kimdir?

Özgür Yankaya 2 Ocak 1978 tarihinde Edirne’de dünyaya gelmiştir. Edirne bölgesi hakemi olan Özgür Yankaya, 2000 yılında Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. Ayrıca B diplomalı antrenördür. Yardımcı uzmanlığı ise tenistir. Lise ve Üniversite yıllarında 5 yıl judo yapmıştır.

İki yıl antrenörlük yapan Yankaya’nın öğretmenlik deneyimi de oldu. 2.kademe Badminton antrenörlük belgesine de sahip olan Yankaya ulusal ve uluslararası badminton maçlarında görev almıştır.  12 yıl futbol oynayan Yankaya, 1999 yılında hakemliğe başladı. 2008 sezonunda süper lige yükselen Yankaya, 2012 yılında 2 derbi müsabakasında hakem görevi yapmıştır.

2012 yılında yine UEFA’nın düzenlediği UEFA şampiyonlar ligi ön eleme UEFA Avrupa liginde grup müsabakalarında 4. Hakem ve ilave yardımcı hakem olarak da görev almıştır. Ayrıca Edirne’de bir bisiklet kulübü kuran Yankaya, o kulüpte yöneticilik yapmaktadır.

visum china
visum china

Özgür Yankaya hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir