Halil Umut Meler Kimdir?

Halil Umut Meler Kimdir?

Türkiye’de uzun yıllardır hakemlik yapan ve 2015-2016 sezonuyla beraber Süper Lig’te maç yönetmeye başlayarak bir çok önemli karşılaşmada düdük çalan Halil Umut Meler kimdir? biyografisi.

Halil Umut Meler Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli?

1 Ağustos 1986 doğumlu olan Halil Umut Meler, İzmirli bir hakemdir.Aslen Makedonyalı olan ünlü hakem, Üniversiteyi Kütahya’da bulunan Dumlupınar Üniversitesinde tamamlamıştır.Babası Selçuk Efesspor takımının eski yöneticilerden biridir.Üniversite öncesi 6 sene kadar futbol oynamış olan isim Üniversite yıllarından itibaren Hakemlik eğitimi almaya başlamış ve daha Üniversitenin ilk senesi ile birlikte hakemliğe başlamıştır.

Üniversiteyi bitirmesinin ardından memleketi İzmir’e geri dönen isim uzunca süre İzmir’de hakemlik yapmış ve 2013 tarihinde Ulusal Çapta hakemlik yapmaya başlamıştır.2007 tarihinde oynanan Lüleburgazspor – Beylerbeyispor 3.lig karşılaşması Türkiye liglerindeki profesyonel hakemlik yaptığı ilk karşılaşma olmuştur.

2015 yılında Süper Lig hakemliğine yükselen isim o yıldan itibaren Süper Lig’te çok sayıda maçın hakemi olmuştur.Derbi maçlarını yönetmiş ve kimi insanlar tarafından yoğun şekilde eleştirilirken, kimi insanlar tarafından ise yönettiği karşılaşmalarla tebrik edilmiştir.

2017 tarihinde Fifa Kokartlı hakemlerden biri olan isim Türkiye Süper Liginde halen önemli maçlarda görev yapan hakemler arasında bulunmaktadır.2018 tarihinde İtalya ile Hollanda U17 takımlarının final karşılaşmasını yöneten kişi olmuştur.

1999 tarihinden itibaren tanışmış olduğu çocukluk aşkı ile evlenmiş olan ismin evlilik tarihi ise 2011’dir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın