Yıldırım Bekçi kimdir, Yıldırım Bekçi nereli, Yıldırım Bekçi'nin hayatı, biyografisi, Yıldırım Bekçi kaç yaşında?

Yıldırım Bekçi Kimdir? Yıldırım Bekçi Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Türk sanat müziği sanatçısı Yıldırım Bekçi kimdir, Yıldırım Bekçi nereli, Yıldırım Bekçi’nin hayatı, biyografisi, Yıldırım Bekçi kaç yaşında? İşte Yıldırım Bekçi hakkında detaylar.

Yıldırım Bekçi Kimdir?

Yıldırım Bekçi 1959 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Türk sanat müziği solisti. Biri kız, diğeri erkek olmak üzere iki çocuk babası olan Yıldırım Bekçi, müzik yaşamını profesyonel olarak sürdürmektedir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

visum china
visum china

Yıldırım Bekçi’nin Hayatı:

Yıldırım Bekçi müzik hayatına 1974 yılında Samsun Musiki Cemiyeti’nde başladı. Samsun Musiki Cemiyeti’nde Cavit Ersoy’dan müzik eğitimi aldı ve Taner Çağlayan şefliğindeki koroda iki yıla yakın bir süre görev yaptı. Ardından 1975 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı sınavını kazanan Bekçi, konservatuvarda aldığı eğitimin yanı sıra Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne de devam etti ve burada Emin Ongan ile çalıştı.

Ardından askere giden Yıldırım Bekçi, 1981 yılında TRT Ankara Radyosu’na girdi ve 1989 yılına kadar orada görev yaptı. 1989 yılında TRT İstanbul Radyosu’na atandı ve 1990 yılında tek albümü olan “Düşündüğüm Biri Var” albümünü çıkarttı. Bu dönemde 1994 yılında Denizciler Geliyor adlı dizide oynayan Bekçi, daha sonra İsmail Dede Efendi’nin yaşamını konu alan bir belgeselde de rol aldı. 1998 yılında özel işleri nedeniyle kendi isteğiyle İstanbul Radyosu’ndan ayrıldı ve müzik çalışmalarına sahnelerde devam etti.

Sanat yaşamı süresince pek çok projede yer alan Yıldırım Bekçi, aynı dönemin sanatçısı olan ve “çok sevdiğim bir kardeşim, değerli bir arkadaşım” diye belirttiği Nalan Altınörs ile de birçok ortak çalışmaya imza attı.

Yıldırım Bekçi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.