Alişan Kimdir? Aslen Nereli Kaç Yaşında Boy ve Kilosu

Alişan Kimdir?

Müzik piyasasının uzun zamandır içinde olan ünlü sanatçılardan Alişan kimdir? nereli, kaç yaşında, boyu kaç? tüm bu soruların yanıtlarını makalemizde bulabilirsiniz.

Alişan Kimdir? Biyografisi

Alişan gerçek ismi Serkan Burak’dır.19 Haziran 1976 tarihinde İstanbul Kasımpaşa’da doğmuştur.Aslen Bingöllü Zaza kökenli bir şarkıcıdır.Daha küçük yaşlarda yeteneğinle göz doldurmuş ve okumuş olduğu Türküler ile arkadaşlarının ve Öğretmenlerinin dikkatini çekmiştir.

Alişan’ın boyu 1.78 cm, kilosu ise 77’dir.Burcu ise İkizler’dir.

Esas istemiş olduğu meslek Pilotluk olmasına rağmen, katılmış olduğu Üniversite sınavlarında başarı elde edememiş bu nedenle, müziğe yönelerek ilk albümü olan “Aşık Oldum” isimli albümü çıkarmıştır.Bu albümden sonra 1997 yılında Prestij Müzik ile anlaşmış ve ikinci albümü olan “Sana Bir Şey Olmasın” albümünü Prestij müzik etiketi ile piyasaya sunmuştur.

Bu albüm Alişan’ın önemli albümlerinden biri olarak hafızalarda yer edinmiş ve “Kralı Gelse” isimli parça ile birlikte piyasada adından söz ettiren sanatçılardan biri olmuştur.Bu albümde ayrıca dikkat çeken bir başka şarkı ise “Gülüm” isimli parçadır.

İkinci albümünün ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı’nda okumaya başlamış olan Alişan, Konservatuvar eğitimini devam ettirirken dizi teklifleri almaya başlamış ve ilk olarak “Aynalı Tahir” isimli dizide başrol oyuncusu olarak yer almıştır.Dizi yayınlandığı yıllar içerisinde reytingi en yüksek olan dizilerden biri olmuş ve ünlü sanatçı dizide Tahir karakterini canlandırmıştır.

1999 tarihinde “Var Ya” isimli üçüncü albümünü çıkartmış olan Alişan, bir yandan albüm çalışmalarına devam etmiş, diğer yandan ise dizilerde bulunmayı sürdürmüştür.Rol almış olduğu ikinci dizi ise “Kurt Kapanı” dizisidir.Bu dizide canlandırmış olduğu karakter ise Falçata Kemal karakteridir.

2001 yılında dördüncü albümünü yine Prestij Müzik etiketi ile çıkartmış olan ünlü sanatçı, albümüne kendi adı olan “Alişan” ismini vermiştir.kimdirkim.com bu albümden sonra “Söz Mü?” ve “Kalbim Ellerinde” sanatçının diğer çıkardığı albümlerdir.

2002 yılında “Papatya ile Karabiber” adındaki filmde yer alan Alişan, ardından ise “Cennet Mahallesi” dizisinde oynamış ve Ferhat karakteri ile izleyicinin karşısına çıkmıştır.

2017 yılında “Dostlar Mahallesi” dizisinde rol alan Alişan, 2018 yılında ise “Türküler-Kara Çadır” isimli albüm çıkartmıştır.

Alişan Rol Aldığı Diziler ve Filmler

1998 – Aynalı Tahir (Tahir)
1999 – Kurt Kapanı
2001 – Aşkına Eşkiya
2002 – Papatya ile Karabiber (Film)
2004 – Cennet Mahallesi (Ferhat)
2017 – Dostlar Mahallesi

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

3 Yorum Bırak

  1. türkiyedeki sanatçılardan tek favorim alişan çocukluğumdan beri çok seviyorum çok efendi adam gibi adam ve dinine bağlı biri bütün dizilerini programlarınıda aynalı tahir harika bi diziydi defalarca izledim yine olsa yine izlerim

  2. Alişanın adını bilmiyordum,pilot olmak istediginide.cok teşekkür ederim çok değerli bilgiler sunmuşsunuz başarılar

  3. Hersey dahil show da biraz daha iyi olsan iyi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir