Alişan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Alişan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Müzik piyasasının uzun zamandır içinde olan Ünlü Sanatçılardan Alişan Kimdir? nereli kaç yaşında?

Alişan Kimdir

Alişan gerçek ismi Serkan Burak’dır.19 Haziran 1976 tarihinde İstanbul Kasımpaşa’da doğmuştur.Aslen Bingöllü Zaza kökenli bir şarkıcıdır.Daha ufak yaştayken müzik konusunda ilgili oluşu ve yeteneğinle göz doldurdu.Okumuş olduğu Türküler okul zamanlarında arkadaşlarını ve Öğretmenlerini mesh etmiştir.Pilot olmak istedi fakat Üniversite sınavında başarı elde edemedi.21 Yaşında olduğu zaman Prestij Müzik ile beraber müzik piyasasına adım attı.Albümünün ismi Sana Bir şey Olmasın 1997 tarihinde çıktı.

Prestij Müziğin ortaklarından biri olan Hilmi Topaloğlu Alişan’ın aile dostlarından biriydi.Albümde en sevilen parçası Kralı gelse isimli şarkı oldu bu şarkı çok sevildi.Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarına giriş yapmıştır.Dizi konusundada bir takım teklifler aldı ve bu tekliflerden birini değerlendirip oyunculuk konusundada kendini gösterdi.1998 yılında başlayan Aynalı Tahir isimli dizide başrol oyuncusu olarak görev yaptı.Birçok ünlü isiminde oynamış olduğu bu dizide Tahir karakterini canlandırdı.

1999 yılında ikinci kasedinide piyasaya çıkartı.İkinci albümünün ismi Var ya isimli parça olmuştur.Hem bir yandan albümler hazırlarken diğer yandanda dizilere devam etti.Kurt Kapanı isimli dizide Falçata Kemal rolünü oynamıştır.2001 yılında ise Aşkına eşkıya isimli dizide yine başrol oynamıştır.2002 tarihinde ise ilk filmde oynama başarısı göstermiştir.Sait Faik Abasıyanığın eserinden uyarlanmış olan Papatya ile Karabiber isimli filmde oynadı.2004 tarihinde film vizyona girmiştir.

2004 tarihinde ekranlarda baya bir izlenen Cennet Mahallesi isimli diziyle beraber tekrar rol almaya başlamıştır.Bu dizidede başrol oyuncu görevindeydi.Sultan ile Ferhat’ın aşkını konu almış bir dizidir.Ferhat rolünü Alişan, Sultan rolünü ise Çağla Şikel canlandırmıştır.Ayrıca dizide Zeki Alasya, Müjdat Gezen gibi ünlü kişilerde yer almıştır.2007 tarihinin Nisan ayında ise Üçüncü albümünü piyasaya çıkarmıştır.Kimselere Güvenmiyorum isimli albüm raflardaki yerini aldı.Hayatının en iyi albümlerinden biri olduğunu Şarkıcı belirtmiştir.

2007 tarihinde Mehmet Ali Erbil’in kızı Sezin Erbil ile nişanlanmış 5 yıl kadar birlikteliklerini resmiye döktüktüklerini söylemiştir.Fakat kısa bir süre sonra evlilik tarihi belirlenmesine rağmen ayrılmışlardır.

Alişan kimdir kaç yaşında nereli Alişan biyografisi konumuzu burada noktalıyoruz.Yorumlarınızla şarkıcıyı ne kadar sevdiğinizi yada olumsuz yönlerini söyleyebilirsiniz.Alişan Kimdir Nereli Kaç Yaşında? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. türkiyedeki sanatçılardan tek favorim alişan çocukluğumdan beri çok seviyorum çok efendi adam gibi adam ve dinine bağlı biri bütün dizilerini programlarınıda aynalı tahir harika bi diziydi defalarca izledim yine olsa yine izlerim

  2. Alişanın adını bilmiyordum,pilot olmak istediginide.cok teşekkür ederim çok değerli bilgiler sunmuşsunuz başarılar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın