Alişer Delek kimdir, Alişer Delek nereli, Alişer Delek'in hayatı, biyografisi, Alişer Delek kaç yaşında?

Alişer Delek Kimdir? Alişer Delek Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Sözcü TV’de Yılmaz Özdil ve Korcan Karar’ın görevlerinden istifa etmelerinin ardından yeni genel müdür gazeteci Alişer Delek oldu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Delek, şu ifadeleri kullandı:

“Günaydın. 2,5 yıldır teknik ve idari kuruluşunda bulunduğum @szctelevizyonu‘nda Genel Müdür olarak göreve başladım. Sözcü sadece bir medya kuruluşu değil. Memleketin geleceğine yön verebilecek büyük bir aile. Bu sorumluluk ve yükle yola çıkıyoruz.

Biz gazetecilik yapabilelim diye memleketinden uzak yaşamak zorunda kalan Burak Akbay’ın; her manşetiyle karanlığa mum yakan Metin Yılmaz’ın; çaycısından müdürüne onuruyla ekmek kavgası veren Sözcü ailesinin yüzünü kara çıkartmamak, bayrağı yere düşürmemek umuduyla.”

Sözcü TV Genel Müdürü Alişer Delek kimdir, Alişer Delek nereli, Alişer Delek’in hayatı, biyografisi, Alişer Delek kaç yaşında? İşte Alişer Delek hakkında detaylar.

visum china
visum china

Alişer Delek Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Alişer Delek 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünden mezun olmuştur. 2001-2003 yıllarında Star Tv’de Dış Haber’de görev aldı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

2003 yılının Mart ayında Irak işgalinin başladığı gün CNN Türk kanalında çalışmaya başladı. CNN Türk’te görev yaptığı süre içerisinde, Kosova, Kuzey Irak, Kıbrıs’tan gelişmeleri aktardı.

2011 yılında TRT’de Atina temsilciliği görevine geldi. Atina’da bir yıl görev yaptıktan sonra Tahran temsilcisi olarak İran’da çalışmaya başlamıştır. delek şu anda al jazeera türk’te haber müdürü olarak görev yapmaktadır.

2013-2017 yılları arasında Al Jazeera Türk’te haber müdürü olarak görev yapmıştır. 2018-2020 yıllarında Haber Global’de Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı görevini üstlenmiştir. 2020 yılından itibaren Sözcü Tv’de Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olan Delek, 2023 yılının Mart ayından itibaren Sözcü TV Genel Müdürü olmuştur.

Alişer Delek hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir