Allame Kimdir? Hamza Gül Biyografisi

Allame Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Yeraltı edebiyatı veya çok daha fazla kişiye hitap eden yer altı müziği (Underground Müzik) hakkında pop müziği gibi çok konuşulmaz.Ama “Getto Müziği” olarak tanımlanır ve seveni de çoktur. İçinde biraz aşk, çokça kırgınlık ve bolca isyan taşır.Bu konumuzda bu müziğin bilinen isimlerinden olan Allame ile ilgili ayrıntılara yer vereceğiz.

Allame Kimdir Gerçek Adı Ne? Hayatı

Allame kimdir diye soracak olursanız karşınıza gerçek adı Hamza Gül olan bir söz yazarı, seslendirme sanatçısı ve grafikerle tanışırsınız.1987 yılında Trabzon’da doğan [saritext]Allame[/saritext], şimdilerde toplumun marjinal kesimlerinin sesi olmaya çalışıyor.Ürettiği tek şarkılar (single) ve albümler listesi de oldukça uzun.

İlk albümü olan Aforizma 2007 yılında çıktı.Sonrası Hastalık, Manik Depresif, Bir Zombinin Anatomisi, Anakronik gibi adlarla geldi.Sapkın Ulema, Kaos, Dünya İnanmıyor, Bu Senin Ellerinde, Kısır Döngü, Gölgeler, Dayan gibi isimlerle çıkan tek parçaları da var.Bir Dakika isimli albüm parçası 2014 yılında 9 milyonu geçen bir izlenme sayısına ulaşmıştır.

visum china
visum china

Rap Müziğin Büyüsü

Rap müzikçiler alışıldığı gibi medyada, gece kulüplerinde, mevsim sonu konserlerinde falan fazla görülmüyorlar.Onların esas üretme ve paylaşım alanları sosyal medya.Zaten bu müziği yapabilmek için de bilgisayarlar yetiyor.Stüdyo kayıtları veya orkestra desteği gerekmiyor.Hatta Battle Rap gibi bir alt dalda sınıflanan Allame müziği bu tarzın özü olan iğnelendirmeyi de sıkça yapıyor.Allame zaten bu durumu “Battle rap’i benden başka kim yapacak lan, İncir Reçeli’nde ağlayan mı” sözleriyle örnekliyor.

Kelime olarak çok bilgili anlamına gelen Allame’nin şarkı sözleri içinde bolca küfür bulunduğunu da tahmin edebilirsiniz.Özellikle “Allame Sendromu” isimli şarkıda bolca duyuluyor.Küfürden rahatsız olan rap dinleyiciler için doğal olarak bu şarkı pekte uygun değil.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.