Azra Akın Kimdir Yaşı Kaç Biyografisi Boyu

Azra Akın Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

1998 ve 2002 tarihinde yapılmış olan güzellik yarışmalarında birinci olmayı başarmış ayrıca Dünya’nın en güzeli olarak Türkiye tarihine geçmiş Türkiye’nin en güzel bayanları arasında hiç tartışmasız en üst sıralarda bulunan Azra Akın kimdir kaç yaşında boyu kaç? ayrıntılarıyla Dünya güzelinin biyografisi.

Azra Akın Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Azra Akın 38 yaşında bulunan Hollanda’da hayata merhaba demiş Dünya güzeli aynı zamanda oyunculuk yapan bir bayandır.1981 tarihi Aralık Ayı’nın 8’i yıl, ay, gün olarak doğmuş olduğu zamandır.Baba tarafından Uşaklı, anne tarafından ise Afyonludur.1971 senesinden beri ailesi Hollanda’da ikamet etmektedir.Bir tane kardeşi vardır kardeşininin ismi Doruk’tur.

Boyu 1.76 olan güzel 1998 tarihinde ilk birinciliğini elde etmiştir.Ardından 2002 senesinde Star tv kanalının organizasyonluğunu yapmış olduğu yarışmaya girmiş ve bu yarışmada da yine birinciliği kimseye kaptırmamıştır.Üst üste almış olduğu birincilik ile beraber ülkemizi Dünya’da temsil etme hakkı verilmiştir.Londra’da yapılan yarışmada harika bir sonuç çıkmış ve Azra Akın 1932 tarihinden sonra ülkemizi Dünya’da tekrar birinciliğe ulaştırmıştır.Dünya’nın en güzeli olmasının ardından bir takım reklam ile dizi teklifleri almış bazılarında oynamıştır.

visum china
visum china

Anlat İstanbul isimli filmde 2004 tarihinde oynamış ardından ise Yağmur Zamanı dizisinle ekranlara gelmiştir.2009 senesinde ise Tiyatro’da sahneye çıkmış 72. Koğuş isimli tiyatro oyununda oynamıştır.Show Tv tarafından ekranlara getirilen Yok Böyle Dans yarışmasına katılmış 2011 senesinde ise Geniş Aile’de oynamıştır.

En son Poyraz Karayel’de oynamış ardından ise diziden ayrılmıştır.Hollanda’da yaşadığı zamanlarda eğitimini Müzik ile Resim alanında görmüştür.

azra-akin-biyografi

Azra Akın Oynadığı Diziler Filmler

2004 – Anlat İstanbul(Film)
2004 – Yağmur Zamanı
2005 – Teberik Şanssız(Film)
2006 – İlk Aşk(Film)
2007 – Oyun Bitti
2008 – Rüzgar
2008 – Sen Harikasın
2009 – Ah Kalbim
2009 – Ayrılık
2010 – Peşpeşe(Film)
2011 – Geniş Aile
2012 – Muck
2013 – Galip Derviş
2014 – Poyraz Karayel(Çiğdem)
2014 – Çilek(Film)

Azra Akın kimdir, yaşı, biyografisi, boyu internette dolaşan en sık soruların cevaplarını net bir şekilde verdiğimiz yazıda sona geldik.Sizde Dünya güzeli hakkında yorumlarınızı bizlere sunabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.