Esin İris Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında Boyu

Esin İris Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Çok güzel şarkı sözleri yazabilen aynı zamanda yazmış olduğu şarkılarıda seslendiren güleryüzlü sempatik bayan Esin İris kimdir kaç yaşında boyu kaç? biyografisi.

Esin İris Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Esin İris İstanbullu şarkı sözleri yazarı ve şarkıcı bir bayandır.1988’li olan şarkıcı 7-8 yaşlarından itibaren müzikle ilgilenmektedir.Korolara katılmış ve şarkı söylemeye başlamıştır.Rap ile ilgilenmesi ise 13 yaşına geldiği sıralarda olmuştur.Eğitimini Marmara Üniversitesi’nin Almanca Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır.Boyu 1.60’dır.

2002 senesinden itibaren bir takım sözler yazdı ve amatör kayıtlar oluşturdu.Bir takım sebeplerden ötürü yazmış olduğu şarkı sözlerine 2 sene ara vermiş ve savaşa karşı hayır demek için sokaklarda bir takım tiyatro oyunları sergiledi.Rap müziğin kendini yoğun olarak hissettirdiği ilk albümünü 2006 tarihinde çıkarmış oldu.2008 tarihinde Ayben, 2009 tarihinde ise Kolpa’nın albümlerinde bulunan bazı şarkılarına eşlik etti.

2010 tarihinde şarkı sözleri ile daha çok ilgilendi ve bazı sanatçılara sözler verdi.2011 senesinde Ayhan Sicimoğlu tarafından çıkartılan En Estembul albümündeki bazı parçalarda bulundu.

visum china
visum china

Esin İris Gökçe Dinçer’in Beş Kuruş adındaki albümünde yer alan ve albümü ile aynı ismi taşıyan Beş Kuruş isimli şarkının klibinde yer aldı.Gökçe Dinçer ile 3 tane şarkısının şarkı sözlerini beraber yazdı.

esin-iris-biyografi

2013 senesinde Keremcem’in seslendirmiş olduğu Aptal Aşık adındaki şarkının sözlerini yazmıştır.

2008 senesinden beri sadece şarkı sözleri yazmamış ayrıca reklamların müzikleri ilgilenmiştir.Bazı dizilerin müziklerinde hiç şüphesiz onun imzası bulunmaktadır.

Ünlü kişi 2014’de Yine Mavi adında bir albüm çıkarmıştır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir