Burcu Esmersoy Kimdir?

Burcu Esmersoy Kimdir?

Hem Güzelliğinle hem başarılı Sunuculuğunla Türk Televizyonların’da önemli yer edinen Burcu Esmersoy kimdir? hayatı.

Burcu Esmersoy Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Güzel sunuculardan biri olması ve mesleğine olan tutkusu sebebinle Televizyon dünyasına girdiğinden beri başarılı bir grafik çizmiş Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur.Annesinin ismi Kamile babasının ismi ise Timur’dur.Çerkez kökenli bir sunucudur.Annesi ile babası o henüz 4 yaşındayken ayrılmışlardır.Ablası ve babaanesinle beraber yaşamıştır.Beşiktaş Lisesi mezunudur.Ardındanda İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur.New York Üniversitesinde bir takım eğitimler almıştır.

1997 tarihinde Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve Dördüncü olarak yarışmayı tamamlamıştır.Yine aynı yıl Japonya’da düzenlenen güzellik yarışmasına katılmış oradada dostluk güzeli ünvanını kazanan isim olmuştur.

Tv dünyasına girmesi Hıncal Uluç sekreterliğini yaparak olmuştur.Önceleri birkaçtane klipte rol almıştır.Kanal D’de çocuk programlarını sunmuştur.2000 tarihinde CNN Türk ekranlarına giriş yaptı ve yaklaşık burada 5 yıl kadar hem spor spikeri hemde muhabirlik görevini üstlendi.2006 tarihinde ise NTV’ye transfer oldu ve burada Spor servisini sunmaya başladı.Spor konusunda bayanlarında erkekler kadar başarılı olabileceğini gösterdi.Formula 1 yarışlarınla ilgili programlar yaparak aynı zamanda canlı olarakta sundu.Kendisi iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor.

Burcu Esmersoy Ferrari Reklam Pazarlama Sponsor Müdürü ile 2005 tarihinde Paris’te evlenmiştir.2008 tarihinde ise ayrılmışlardır.2. evliliğini ise uzun süredir sevgilisi olan Berk Suyabatmaz ile 2018 tarihinde gerçekleştirmiştir.

2010 tarihinde Mahsum Kırmızıgül yapımcılığını üstlendiği Romantik Komedi filminde konuk oyuncu olarak oynadı.

30 Ekim 2010 tarihinde yayınlanan Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını yaptığı Yok Böyle Dans isimli yarışmaya katılmıştır.Ünlü kişilerin katıldığı yarışmada Azra Akın birinci olmuştur.2011 tarihinde yarışmacı olduğu programda sunucu olarak görev yapmıştır.Yine Acun Ilıcalı’nın hazırladığı Survivor Ünlüler Gönüllüler programındada sunuculuk görevini yapmıştır.

Kısa bir süre çok izlenen dizilerden biri olan Çocuklar Duymasın dizisinde de rol almıştır.

Burcu Esmersoy Boyu : 1.68’dir.

Burcu Esmersoy Resimleri

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın