Burcu Esmersoy kimdir, hayatı, kaç yaşında, nereli

Burcu Esmersoy Kimdir?

Hem güzelliği hem de başarılı sunuculuğu ile ekranlarda önemli yer edinen Burcu Esmersoy hakkında merak edilenler. Burcu Esmersoy kimdir, hayatı, kaç yaşında, nereli gibi merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Burcu Esmersoy Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Burcu Esmersoy’un yaşını merak ediyorsanız Burcu Esmersoy’un doğum tarihi 2 Ekim 1976 yılında dünyaya gelmiştir. Burcu Esmersoy’un doğum yeri İstanbul ilidir. Çerkez kökenli bir sunucudur. Annesi ile babası o henüz 4 yaşındayken ayrılmışlardır. Ablası ve babaannesi ile beraber yaşamıştır. Beşiktaş Lisesi mezunudur. Ardından da İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. New York Üniversitesinde bir takım eğitimler almıştır.

Burcu Esmersoy Boy ve Kilosu

Burcu Esmersoy’un boyu kilosu 1.69 boyunda ve 52 kilodur.

Burcu Esmersoy Hangi Burç?

Burcu Esmersoy’un burcu ise Terazi’dir.

Burcu Esmersoy Evlilikleri

Burcu Esmersoy evli mi? Ferrari Reklam Pazarlama Sponsor Müdürü ile 2005 tarihinde Paris’te evlenmiştir.2008 tarihinde ise ayrılmışlardır.2. evliliğini ise uzun süredir sevgilisi olan Berk Suyabatmaz ile 2018 tarihinde gerçekleştirmiştir ve bu evliliğini 2019 yılında sonlandırmıştır.

Burcu Esmersoy Kariyeri

1997 tarihinde Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve dördüncü olarak yarışmayı tamamlamıştır. Yine aynı yıl Japonya’da düzenlenen güzellik yarışmasına katılmış orada da dostluk güzeli unvanını kazanan isim olmuştur.

TV dünyasına girmesi Hıncal Uluç sekreterliğini yaparak olmuştur. Önceleri birkaç tane klipte rol almıştır. Günel Zeynalova Didem adlı şarkısının klipinde Didem karakterini oynamıştır. Kanal D’de çocuk programlarını sunmuştur. 2000 tarihinde CNN Türk ekranlarına giriş yaptı ve yaklaşık burada 5 yıl kadar hem spor spikeri hem de muhabirlik görevini üstlendi. 2006 tarihinde ise NTV’ye transfer oldu ve burada spor servisini sunmaya başladı. Spor konusunda bayanlarında erkekler kadar başarılı olabileceğini gösterdi. Formula 1 yarışlarınla ilgili programlar yaptı ve aynı zamanda canlı olarak sundu. Kendisi iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor.

2010 tarihinde Mahsum Kırmızıgül yapımcılığını üstlendiği Romantik Komedi filminde konuk oyuncu olarak oynadı. 30 Ekim 2010 tarihinde yayınlanan Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını yaptığı Yok Böyle Dans isimli yarışmaya katılmıştır. Ünlü kişilerin katıldığı yarışmada Azra Akın birinci olmuştur. 2011 tarihinde yarışmacı olduğu programda sunucu olarak görev yapmıştır. Yine Acun Ilıcalı’nın hazırladığı Survivor Ünlüler Gönüllüler programında sunuculuk görevini yapmıştır.

Kısa bir süre çok izlenen dizilerden biri olan Çocuklar Duymasın dizisinde de rol almıştır.

Burcu Esmersoy Instagram Hesabı

Burcu Esmersoy’un Instagram hesabının adı burcues ve 2021 Şubat ayı itibari ile 4 milyon takipçisi bulunmaktadır.

Burcu Esmersoy Youtube Kanalı

Burcu Esmersoy’un Youtube kanalının adı kendi adını taşımaktadır. 2021 Şubat ayı itibari ile kanalında 148 bin abonesi bulunmaktadır.

Burcu Esmersoy Resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir