Burcu Tuna Kimdir?

Burcu Tuna Kimdir?

Dondurmam Gaymak isimli film ile profesyonel kariyerine adım atan ve o tarihten beri tiyatro, dizi ve filmlerde roller alan sempatik isim Burcu Tuna kimdir? nereli, yaşı, boyu ve kilosu kaç? sizler için derlediğimiz güncel özgeçmişi.

Burcu Tuna Kariyeri ve Hayatı

16 Mart 1986 tarihinde Ankara’da doğan Burcu Tuna, 1.64 metre boyunda, 54 kilo ve Balık burcudur.Aslen Boşnak olan ünlü oyuncu, 2006 tarihinde Üniversite için İstanbul’a gitmiş ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

2011 tarihinde “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde yer almaya başlayan oyuncu, bu dizide 4 sezon yer almış ve Gülnihal Hatun karakterini canlandırmıştır.kimdirkim-com Bu dizi sonrası “Sen Benimsin” dizisinde oynayan oyuncu, bu dizinin ardından ise “Siyah Beyaz Aşk” dizisinde Suna karakteri ile ekrana gelmiştir.

Dizi dışında çeşitli reklamlarda da boy göstermiş olan oyuncu Superonline, Bakcell, Alo ve Samsung Beyaz Eşya reklamlarında oynamıştır.

2011 tarihinde eşini kaybetmiş olan ünlü oyuncunun eşi Türk Halk Müzik Sanatçılarından rahmetli Ahat Uruk’tur.

Burcu Tuna Rol Aldığı Diziler ve Filmler

2006 – Dondurmam Gaymak (Film)
2011 – Muhteşem Yüzyıl (Gülnihal Hatun)
2012 – Eve Düşen Yıldırım
2015 – Sen Benimsin
2016 – Babam ve Ailesi
2017 – Siyah Beyaz Aşk (Suna)
2019 – Canevim

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın