Burcu Tuna kimdir? boyu kilosu nereli?

Burcu Tuna Kimdir?

Dondurmam Gaymak isimli film ile profesyonel kariyerine adım atan ve o tarihten beri tiyatro, dizi ve filmlerde roller alan sempatik isim Burcu Tuna kimdir? nereli, yaşı, boyu ve kilosu kaç? sizler için derlediğimiz güncel özgeçmişi.

Burcu Tuna Kariyeri ve Hayatı

16 Mart 1986 tarihinde Ankara’da doğan Burcu Tuna, 1.64 metre boyunda, 54 kilo ve Balık burcudur.Aslen Boşnak olan ünlü oyuncu, 2006 tarihinde Üniversite için İstanbul’a gitmiş ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

2011 tarihinde “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde yer almaya başlayan oyuncu, bu dizide 4 sezon yer almış ve Gülnihal Hatun karakterini canlandırmıştır.kimdirkim-com Bu dizi sonrası “Sen Benimsin” dizisinde oynayan oyuncu, bu dizinin ardından ise “Siyah Beyaz Aşk” dizisinde Suna karakteri ile ekrana gelmiştir.

Dizi dışında çeşitli reklamlarda da boy göstermiş olan oyuncu Superonline, Bakcell, Alo ve Samsung Beyaz Eşya reklamlarında oynamıştır.

2011 tarihinde eşini kaybetmiş olan ünlü oyuncunun eşi Türk Halk Müzik Sanatçılarından rahmetli Ahat Uruk’tur.

Burcu Tuna Rol Aldığı Diziler ve Filmler

2006 – Dondurmam Gaymak (Film)
2011 – Muhteşem Yüzyıl (Gülnihal Hatun)
2012 – Eve Düşen Yıldırım
2015 – Sen Benimsin
2016 – Babam ve Ailesi
2017 – Siyah Beyaz Aşk (Suna)
2019 – Canevim

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.