Büşra Sanay Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Büşra Sanay Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

CNN Türk’ün beğenilen yüzlerinden biri olan habercilik mesleğini çok seven CNN Türk ekranlarında çeşitli haberle ilgili bültenleri sunan isim Büşra Sanay kimdir kaç yaşında nereli? Sunucunun hayatınla ilgili özgeçmişi.

Reklamlar

Büşra Sanay Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Büşra Sanay, 1986 senesi doğum tarihine sahip olan İstanbullu olan bir bayandır.Lise eğitimini 2003 tarihinde İstanbul’da bitirmiştir.Ardından Üniversite’ye giriş için düzenlenen sınavlara girerek sevmiş olduğu meslek olan Gazetecilik ile ilgili bölümü tercih etmiş ve kazanmıştır.Konya Selçuk Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur.

Üniversiteye başlamasından sonra daha 1. sınıftayken Üniversitesiteye bağlı olan Üntv adındaki televizyonda sunuculuk yapmaya başlamış ve burada sinema ile ilgili bir programın sunuculuğunu gerçekleştirmiştir.Üniversite 2. sınıfa geçtikten sonra ise Muhabirlik yapmaya başlamıştır.Muhabirlik yaptığı dönemde okula akşamları gitmiştir.2 sene staj yapmış olan sunucu birinci Stajını 2008 senesinde CNN Türk’te gerçekleştirmiş, ikinci stajını ise 2009’da Cumhuriyet Gazetesi’nde yapmıştır.

Baya bir süredir CNN Türk’te bulunan sunucu Hafta Sonunda Güne Merhaba programını sunarak güne dahil önemli olayları paylaşıyor.Ayrıca gün içerisinde ki bir çok gelişmeyide izleyicilere sunuyor.CnnTürk’ün sitesinde yayınlanmak üzere bir çok önemli kişiylede röportajlar yapan sunucu 2015 senesinde yapmış olduğu röportajla beraber en fazla okunmuş röportajlardan birini gerçekleştirmiştir.

Kendisine ait olan Bloğunda bir takım yazılar yazmayı da ihmal etmeyen Büşra Sanay hayatla ilgili bir çok yazıyı kendi düşüncelerinle yazıyor.Hayatta en cok sevdiği şeyin gezmek olduğunu belirten sunucu gezmiş olduğu yerlerdeki insanlarla da sohbet etmeyi çok seviyor.

En çok sevdiği yerlerden biri Ankara diğeri ise İskoçyadır.

Sunucu, Gazetecilik ile beraber Habercilik mesleğinin İnsanlık için cok önemli bir meslek olduğunu belirtiyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın