Çağla Kubat Kimdir Biyografisi

Çağla Kubat Kimdir Kaç Yaşında Evli mi?

Aslında çoğumuz bilmesede O Ünlü ödülleri olan Bir Sörfçü.Dizilerde oynamış, sunuculuk yapmış Ünlü isim Çağla Kubat kimdir kaç yaşında evli midir? yetenekli ismin hayatı.

Çağla Kubat Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Çağla Kubat kimdir doğum zamanı 16 Kasım 1979’dur.Memleketi İstanbul ama Ankara doğumludur.Ankara’ya ziyarete gittikleri sırasında 7 aylık olduğunda doğmuştur.Bu sebeple doğum yeri Ankara’dır.Çocukluk zamanları İstanbul Fenerbahçe’de geçmiştir.İlkokul okuduğu sırada iyi bir yüzücü olmuştur.Ortaokul ile Lise senelerinde Galatasaray takımının yıldız basketbol takımında oynadı.Boyu 1.77’dir.

Eskiden İçişleri Bakanlığı yapmış Ferit Kubat dedesidir.Annesi Prof Doktır, Babası ise İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde Öğretim üyeliği yapmaktadır.Çağla Kubat 1997 tarihinde İstanbul İtalyan lisesini bitirdi ve İTÜ Makine Mühendisliği bölümünü 2001 tarihinde tamamlayıp Mühendis diploması almıştır.1999 tarihinde İstanbul Yelken Kulübünde lisanslı sporcu olarak bulunmuştur.Burada bir süre bulunmuş sonrada Fenerbahçe takımına geçmiştir.

Üniversiteyi bitirmek için zorunlu olarak Staj yapmıştır.Amerika, İtalya ve Bursa’da staj yaptı.Stajınla beraber bu meslektede daha fazla bilgi sahibi oldu.Windsurf Sporu ile tanışması bu yıllarda oldu.

visum china
visum china

İtalyan Lisesinde iyi derecede İtalyanca öğrenmesine rağmen gitmiş olduğu İtalya’da iyice İtalyanca’yı dahada iyi hale getirdi.İtalyan Lisesi’nde 4 sene kadar Latince dersi almış olmasına rağmen 4 yılda özel olarak ders almıştır.Üniversite’de İngilizce eğitimi aldı.

Çağla Kubat 2001 tarihindeki Miss Turkey Güzellik Yarışmasında İkincilik kazanmıştır.Sonrasında Dünya Çapında yapılan Güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek yarışmaya katılmıştır.

2003 tarihinde Avrupa Slalom Şampiyonasına girmiş ve Avrupa Slalom Rüzgar Şampiyonasında Sörf şampiyonluğunu kazanmıştır.Çok kısa bir süre kadar Modellik yapan Ünlü İsim 2004-2005 birçok katalogta bulunmuştur.Önemli Modacıların en güvendiği isim olmuştur.

Modanın ardından Arçelik,Ülker, İşbankası, Filli Boya ve Pegasus reklamlarında oynadı.Spordaki bu başarısı sadece bir kategoride değildir.Binicilik, Dalgıçlık ve Tenis konusundada oldukça başarılıdır.Dünya’nın en iyi kadın sörfçülerinin bulunduğu takvim içinde gösterilmiştir.

2011 tarihinde Alaçatı’da okul açan ünlü isim bu sporu insanlara sevdirmeye çalışmaktadır.

cagla-kubat-1

Çağla Kubat Evli mi? 2013 tarihinin 20 Eylül’ünde Amerikalı Sörfçü isimlerden Jimmy Diaz ile İzmir’de evlenmiştir.

Çağla Kubat Dizileri Filmleri

2006 – 2006 – Sağır O
2007 – 2008 – Kuzey Rüzgarı
2009 – 2011 – Arka Sokaklar
2010 – 2010 – Umut Yolcuları

Bir sürede Sunuculuk yapan Ünlü isim 2004 tarihinde Başka Yerde Yok programını, 2011 tarihinde ise Ntv Spor haberlerini sunmuştur.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir