Mevlüt Karakaya Kimdir Nerelidir Yaşı Kaçtır Biyografi

Mevlüt Karakaya Kimdir?

Milliyetci Hareket Partisi’nde genel başkan yardımcılığı görevini yapmakta olan MHP Milletvekili Mevlüt Karakaya kimdir nerelidir kaç yaşında?

Mevlüt Karakaya Kimdir Nerelidir Kaç Yaşında?

Mevlüt Karakaya 15 Ağustos 1963 senesinde Ankara’nın Bala ilçesinde dünyaya gelmiştir.Ortaokulu yatılı olarak okumuş ardından 1981 senesinde ise Ankara Ticaret Lisesi’ni bitirmiştir.Liseden sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni kazandı ve 1985 tarihinde bu üniversiteden mezun oldu.1988 tarihinde Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek lisans yaptı ve 1992 tarihinde Doktora derecesini alma başarısında bulundu.

1994 tarihinde önce Doçent Ünvanını, 2001 tarihinde ise Profesör ünvanını almıştır.Farklı zamanlar içersinde başta Amerika olmak üzere birçok Üniversite’de bir takım çalışmalar yaptı.

1999 ile 2003 tarihleri arasında Toprak Mahsulleri Ofisi’nde yönetim kurulu başkanı olarak bulundu.2001 senesinde Yılın en iyi Kamu Yöneticisi oldu.2002 tarihindede Yılın Bürokratı ödülünü aldı.

visum china
visum china

Yurtdışı Finans yetkilisi olarak Dünya Bankası’nın birçok projesinde yer aldı.Gazi Üniversitesinde birçok görevde bulundu.Dekan Yardımcılığı, Enstitü Müdürü yardımcılığı, Fakülte’de Kurul üyeliği gibi çeşitli kademelerde görevleri başarı ile yapmış oldu.

Bazı Üniversitelerde Bankacılık ile Finans konularında derslere katıldı.Bu Üniversiteler İzmir Ekonomi Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesidir.Yeminli Mali Müşavirlik belgesi bulunan Mevlüt Karakaya akademik alandada birçok kitap ile makale yayınlamıştır.

2008 tarihinde Reel Ekonomide Gündem isimli programını hazırladı ve sundu.Ardından Alptürk ekranlarında Ekonomide Gerçek Gündem programını hem hazırlayıp hemde sundu.

2004 senesinden itibaren MHP Merkez Yönetim kurulu üyesi olmuş ve 2011 senesinden beridir MHP Mali işlerden sorumlu olan Genel Başkan yardımcısı olarak bulunmaktadır.Mhp’nin 7,8,9 Olağan Genel Kurullarında Merkez Yönetim Kurulu asil ve yedek olarak bulunmuştur.4 Kasım 2012 tarihinde yapılan kurultayda merkez yürütme kurulunun asil üyesi oldu.

Mevlüt Karakaya Serpil Hanım ile evlidir ve 2 tane çocukları bulunmaktadır.Çocuklarından bir tanesi kız adı Gül diğeri erkek adı Alp’tir.

2014 yerel seçimde Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan adayı oldu ama seçimi kazanamadı.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir