Doktor Dilek Gürsoy kimdir, nereli, Dilek Gürsoy kaç yaşında, Dilek Gürsoy ne iş yapıyor, neden gündem oldu?

Doktor Dilek Gürsoy Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa’nın tam yapay kalp nakli yapan ilk kadın kalp cerrahı olan Dr. Dilek Gürsoy, dünyaca ünlü Forbes dergisine kapak oldu. Doktor Dilek Gürsoy başarısı ile tarihe geçmiştir. Peki Doktor Dilek Gürsoy kimdir, nereli, Dilek Gürsoy kaç yaşında, Dilek Gürsoy ne iş yapıyor, neden gündem oldu? İşte Dilek Gürsoy hakkında detaylar.

Dilek Gürsoy Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Dilek Gürsoy 1976 yılında Almanya’nın Neuss kentinde dünyaya gelmiştir. Dilek Gürsoy’un ailesi 1969 yılında Ordu, Fatsa’dan Almanya’da Gastarbeiter olarak çalışmak üzere göç etmiştir. İki erkek kardeşi olan Gürsoy’un annesi Zeynep Hanım Pierburg fabrikasında montaj hattında çalışan işçiydi.

Dr. Dilek Gürsoy, Türkiye’de çocukluğunda okula gitmesine izin verilmediği için okuma yazmayı tek başına öğrenen annesi tarafından büyütüldü. Anaokulunda Alman dilini öğrenen ve Alman dünyasında ve toplumunda rehberlik eden bir Alman çiftle tanışan başarılı isim Martin-Luther-Grundschule’de ilkokulu okuduktan sonra liseyi Neuss’taki Quirinus-Gymnasium’da tamamladı.

visum china
visum china

Düsseldorf Üniversitesi’ni bitirdikten sonra, aynı üniversitede asistan hekim, uzman ve asistan tıbbi direktör olarak çalışan Dr. Dilek Gürsoy üniversiteye giden ilk kişi oldu. 2017 yılında Bremen’de çalışan Gürsoy, Mart 2019’dan itibaren Siegburg’daki Helios-kliniğinde kalp cerrahisi bölümünde danışman cerrah ve LVAD programının direktörü olarak görev alıyor.

Yapay kalp cerrahisi konusunda Avrupa’da ilk ve tek kadın doktor olan Dr. Gürsoy’un Almanya dışında Hindistan ve Türkiye’de de önemli kalp ameliyatlarında yer aldığı biliniyor.

2019 yılında Almanya’nın en saygın ödüllerinden Victress Ödülü’ne ve Alman Tıp Ödülü’ne (German Medical Award) layık görülen Gürsoy, yılın doktoru da seçilmişti. Dilek Gürsoy Düsseldorf kentindeki Clinic Bel Etage’in başhekimliğini yapmaktadır.

Dilek Gürsoy hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.