Farah Zeynep Abdullah kimdir, Farah Zeynep Abdullah nereli, Farah Zeynep Abdullah'ın hayatı, biyografisi, Farah Zeynep Abdullah kaç yaşında, Farah Zeynep Abdullah boyu, kilosu kaç?

Farah Zeynep Abdullah Kimdir? Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Bergen’in hayat hikayesi konu edinen filmde Bergen’i canlandıran Farah Zeynep Abdullah kimdir, Farah Zeynep Abdullah nereli, Farah Zeynep Abdullah’ın hayatı, biyografisi, Farah Zeynep Abdullah kaç yaşında, Farah Zeynep Abdullah boyu, kilosu kaç? İşte Farah Zeynep Abdullah hakkında detaylar.

Farah Zeynep Abdullah Kimdir, Kaç Yaşında?

Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncudur. Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesinde okudu. Daha sonra babasının işi nedeni ile kaydını İngiltere’ye aldırarak lise öğrenimini bu ülkede tamamladı.

Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizi için teklif aldı. İngiltere’deki okuluna dönmesine üç gün kala, deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve “Aylin” rolüne seçildiğini öğrendi. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin’i canlandırdı. Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizinin 2. sezonundan sonra diziden ayrılarak oyunculuk kariyeri için kaydını dondurduğu Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca-Drama Bölümüne dönüp eğitimini tamamladı ve 2013 yılında diplomasını aldı.

Yılmaz Erdoğan’ın filmi Kelebeğin Rüyası’nda rol aldı. Bu filmde başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylaştı. 2014 senesinde Star TV’de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynadı. Ardından 2014 yılında Bir Küçük Eylül Meselesi filminde Engin Akyürek ile başrolü paylaştı. Çağan Irmak’ın yönettiği, 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Unutursam Fısılda filminde oynadı. 2016 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Ekşi Elmalar filminde oynadı. 2018 yılında gösterime giren Arif v 216 filminde Ajda Pekkan’ı canlandırdı. Yine aynı yıl Ekin Koç ile başrolü paylaştığı Bizim İçin Şampiyon filminde Begüm Atman’ı canlandırdı. 2020-2021 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde İnci karakterini canlandırdı. 4 Mart 2022 tarihinde vizyona giren Bergen filminde şarkıcı Bergen’i canlandırdı.

Farah Zeynep Abdullah kimdir, Farah Zeynep Abdullah nereli, Farah Zeynep Abdullah'ın hayatı, biyografisi, Farah Zeynep Abdullah kaç yaşında, Farah Zeynep Abdullah boyu, kilosu kaç?

Farah Zeynep Abdullah Nereli?

Farah Zeynep Abdullah’ın babası Irak Türkmeni, annesi ise Türk ve Boşnak kökenlidir.

Farah Zeynep Abdullah Boyu, Kilosu Kaç?

Farah Zeynep Abdullah 1.61 metre boyunda ve 52 kilo ağırlığındadır.

Farah Zeynep Abdullah Burcu Nedir?

Farah Zeynep Abdullah Aslan burcudur.

Farah Zeynep Abdullah Oynadığı Dizi ve Filmler

 • Bergen (2022)
 • Masumlar Apartmanı (2020)
 • Bizim İçin Şampiyon (2018)
 • Gülizar (2018)
 • Arif V 216 (2018)
 • Muhteşem Yüzyıl: Kösem (2016-2017)
 • Ekşi Elmalar (2016)
 • Kurt Seyit ve Sura (2014)
 • Unutursam Fısılda (2014)
 • Bir Küçük Eylül Meselesi (2014)
 • Kelebeğin Rüyası (2013)
 • Öyle Bir Geçer Zaman ki (2010-2012)

Farah Zeynep Abdullah hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir