Halit Kıvanç kimdir, nereli, Halit Kıvanç hayatı, biyografisi, Halit Kıvanç kaç yaşında hayatını kaybetti, Halit Kıvanç neden vefat etti. Halit Kıvanç hakkında detaylar.

Halit Kıvanç Kimdir? Halit Kıvanç Hayatını Kaybetti.

Gazeteci ve spor spikeri Halit Kıvanç 97 yaşında yaşamını yitirdi. Haberi oğlu Ümit Kıvanç duyurdu, “Halit Kıvanç’ı kaybettik. Bizimle birlikte sevenlerinin de başı sağolsun. Cenaze 27’si perşembe, öğle namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı içindeki camiden kalkacak, aynı mezarlığa defnedilecek”.

Halit Kıvanç Kimdir?

Halit Kıvanç 18 Şubat 1925 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Radyo ve televizyon sunucusu, gazeteci, maç spikeridir. Orta öğretimini Pertevniyal Lisesi’nde, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde tamamladı ve 3 ay kadar bir süre hakimlik yaptı. 1955 yılında Bülbin Kıvanç ile evlenmiştir. Yazar Ümit Kıvanç oğludur.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Milliyet, Tercüman, Hürriyet, Güneş başta olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yazar ve yönetici olarak üst düzey pozisyonlarda görevler aldı. 1953 yılında Alp Zirek ve Halit Talayer ile birlikte Türkiye Spor gazetesini çıkardı. Yaklaşık bir yıl kadar ünlü yayın kuruluşu BBC de çalıştı. Olimpiyatlar ve büyük uluslararası karşılaşmalarda dünya kupasını televizyondan sunan ilk Türk spikerdir. Ayrıca efsane futbolcu Pele ile ilk röportajı yapan gazetecidir.

Halit Kıvanç hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir