Hüseyin Tatlı Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi

Hüseyin Tatlı Kimdir?

Çıkarmış olduğu az sayıda albüme rağmen Türkiye’de önemli noktaya sahip sanatçılardan biri olan başarılı şarkıcı Hüseyin Tatlı ile ilgili biyografiyi bu konuya ayırdık.Şimdi sizlerle beraber detaylara bakalım.

Hüseyin Tatlı Kimdir? Aslen Nereli ve Yaşı Kaç?

24 Haziran 1973 tarihinde Mersin’de doğan Hüseyin Tatlı, aslen Şanlıurfalıdır.Toplam 8 çocuklu bir ailenin, en küçük çocuğu olan ünlü şarkıcı, Mersin’in ardından yaşamını Ankara’da devam ettirmiş ve en son ise İstanbul’a taşınarak orada yaşamaya başlamıştır.

Babasını henüz daha 2 yaşındayken kaybetmiş olan ünlü sanatçı, kardeşleri içerisinde renkli gözlere sahip olan tek çocuktur.Abisi İbrahim Tatlıses gibi ses getirmiş albümler çıkarmış olan ünlü sanatçı, 2 defa evlilik yaşamış ve bu evliliklerden Can ve Asya adında iki çocuğu olmuştur.

2000 tarihinde ilk albümünü çıkartmış olan sanatçı, “Varlığın Yeter” albümü ile iyi bir başlangıç yapmış ve albüm iyi bir satış rakamı yakalamıştır.kimdirkim-com Bu albümde yer alan “Anlamı Yok” ve albümün ismini taşıyan “Varlığın Yeter” parçaları albümde dikkat çeken parçalar olmuştur.

visum china
visum china

2004 tarihinde “Canım” isimli 2. albümünü çıkartan şarkıcı, 2013 yılında ise “Pardon” isimli albüm çıkartmıştır.Çıkardığı son albüm ise 2016 yılındaki “Bil İstedim” albümüdür.Bu albümde bulunan “Aptal Gibi” parçasına ünlü şarkıcı klip çekmiştir.

Hüseyin Tatlı Albümleri

2016 – Bil İstedim
2013 – Pardon
2004 – Canım
2000 – Varliğın Yeter

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir