Mehmet Akif Alakurt Kimdir Biyografisi Boyu Kaç?

Mehmet Akif Alakurt Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Adanalı adındaki dizideki oynadığı rol ile tüm Türkiye’de merak edilen isim olmuş olan yakışıklı erkek oyunculardan Mehmet Akif Alakurt kimdir kaç yaşında nerelidir?

Mehmet Akif Alakurt Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Mehmet Akif Alakurt Temmuz Ayının 23’ünde İstanbul ilimizde hayata gözlerini açmıştır.Tam olarak doğum zamanı 23 Temmuz 1979’dur.Aslen nereli diye merak ediyorsanız Ordu’ludur.İlk ile Ortaöğrenim yıllarını İstanbul’da okumuştur.Çocukluk zamanları İstanbul’un Kadırga ile Kumkapı semtlerinde geçmiştir.Boyu 1.90’dır.

Modellik yapmaya başladığı yıllar 1998 tarihinden itibaren gerçekleşti.Bu yıllarda Neşe Erbek Ajansına kayıt oldu ve modellik ile ilgili bir takım yarışmalara katıldı.Katılmış olduğu yarışmaların bazılarında Geleceği Parlak Modellerden oldu.

Lise’den sonra Üniversite yaşantısını şartlar sebebi ile bitirmiştir.Hayatında yaşamış olduğu bazı şeyler bunda pay sahibidir.

visum china
visum china

Mehmet Akif Alakurt 2001 senesinde askerlik görevini yaptıktan sonra Best Model Of yarışmasına katılmış ve bu yarışmada en iyi model ünvanını kazanmıştır.Aynı sene içersinde yapılan Best Model Of The World yarışmasınada girmiş ve yine dünyada en iyi model olmuştur.

Modellikte aldığı başarılardan sonra oyunculuktada iyi işler yapan oyuncu 2002 tarihinde ilk dizisi ile ekranlara geldi.Kırık Ayna adındaki kanal D ekranındaki dizi ilk dizisi oldu.Bunun ardından 2004 Metro Palas, 2005 Zeytin Dalı ve 2006 tarihinde Hacı ismindeki dizilerde oynadı.

2006 senesinde Atv ekranında Sıla adındaki dizide başrol oyuncusu oldu ve bu dizi oyunculuk kariyerinin önemli bir noktası olmuştur.Sıla dizisinde Boran Ağa karakterini canlandırmıştır.Bu diziden sonra 2008 tarihinde Adanalı dizisi ile tamamen artık çok ünlü bir oyuncu olduğunu ispatlamıştır.Adanalı dizisinde Maraz Ali karakterini canlandırdı.

En çok sevdiği şeyler spor yapmak ve yemek yemektir.Yemek seçimi yapmayan oyuncu özellikle sabah kahvaltısını hiç aksatmaz.

Kaliteli firmalara modellik yapan oyuncunun yapmış olduğu firmalardan bazıları şunlardır: Lacoste, Collezione, Tween, Cons, Sarar, Vakko, Hilfiger.

mehmet-akif-alakurt-biyografi

Mehmet Akif Alakurt Oynadığı Diziler

1996 – Çılgın Bediş
2003 – Kırık Ayna
2004 – Metro Palas
2005 – Zeytin Dalı
2006 – Hacı
2006 – Sıla(Boran Ağa)
2008 – Arka Sokaklar
2008 – Adanalı(Maraz Ali)
2011 – Reis
2013 – Fatih

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir