Mehmet Rauf Kimdir? Eserleri Nelerdir?

Mehmet Rauf Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Eylül isimli romanıyla tanınmış ve çok sayıda roman ile öykü yazmış ünlü yazarlardan Mehmet Rauf kimdir? eserleri nelerdir? bu yazımızda sizlere ünlü romanın özgeçmişinden bahsedeceğiz.

Mehmet Rauf Hayatı

12 Ağustos 1875 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açan Mehmet Rauf, 1931 tarihinde ise hayatını kaybetmiş olan bir yazardır.Türk edebiyatı için son derece önemli romanlara imza atmıştır.İlkokul ile Ortaokulu İstanbul’da bulunan mahalle mektebinde bitirmiş ardından ise Bahriye Mektebine yazılmıştır.Mektep bittikten sonra Deniz Subayı olarak çalışmaya başlayan isim çok sayıda Ülkeye gitmiştir.

Bu zamana kadar 3 defa evlenmiş olan isim 1908 tarihinde Deniz Subaylığı mesleğini bırakmış ve sadece yazarlık yapmaya başlamıştır.Geçimini genellikle yayınladığı kitaplarla devam ettirse bir müddet ticaret ile uğraşmış fakat başarılı olamamıştır.

visum china
visum china

16 yaşındayken ilk öyküsünü yazmış olan Mehmet Rauf, bu öyküsüne “Düşüş” adını vermiştir.Bu yazmış olduğu Öykü İzmir’de o dönemde yayın yapan “Hizmet” isimli gazetede yayınlanmıştır.Çeşitli Macera türünde romanda yazmış fakat bu romanlar herhangi bir yerde gün yüzüne çıkmamıştır.

1946 tarihinde yazmış olduğu “Eylül” romanı Türk Edebiyat dünyasının ilk psikoloji romanı olarak tarihe geçmiştir.Bu romandaki başarıyı diğer romanlarında gösteremesede bu roman halen günümüzde popüler olan romanlar arasına girmiştir.

Mehmet Rauf Eserleri

Yazdığı Romanlar

– Halas
– Kan Damlasi
– Define
– Son Yıldız
– Karanfil ve Yasemın
– Menekşe
– Genç Kız Kalbi
– Serab
– Eylül

Yazdığı Öyküler

– Gözlerin Aşkı
– Pervaneler Gibi
– Aşk Kadını
– Eski Aşk Geceleri
– Üç Hikaye
– Kadın Isterse
– Hanımlar Arasında
– Son Emel

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.