Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşında Boyu

Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşında Boyu

İsmide kendi gibi güzel olan Çok çok uzaklarda bir Ülke’de dünyaya gelen Ünlü oyuncularımızdan Nilperi Şahinkaya kimdir kaç yaşında boyu kaç? hayatı.

Nilperi Şahinkaya Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Nilperi Şahinkaya Senegal Cumhuriyeti’nde hayata gözlerini açan bir kişidir.1988 doğumlu olan oyuncu, Başkent Dakar doğum yerine sahiptir.Babasının mesleği diplomatlıktır.Diplomatlık mesleğini yapmasından dolayı babası Senegal’de yaşamış ve orada ailesinle beraber kalmıştır.Orada bulunduğu sırada çocukları olunca adını önce Nil ardındanda dedesinin isteği üzerine periyide ekleyerek Nilperi adını vermişlerdir.Boyu 1.67 cm’dir.

15 yaşına kadar birçok ülkede yaşayan Ünlü oyuncu 4 yıl kadar Pariste, 4 yıl Bern’de yaşamıştır.Anne ile babası ayrıldıktan sonra annesinin yanında kalmış ve Türkiye’ye yerleşmişlerdir.

Paris’te eğitimine başlamış ve ilkokulu Paris’te bitirmiştir.Üniversiteyi Bilkent Üniversitesi’nde okumuş ve iyi derecede Fransızca, Almanca, İngilizce ve İtalyanca dilini konuşabilmektedir.

Oyunculuğunu gösterme şansı bulduğu ilk dizi Deniz Yıldızı dizisi olmuştur.Hande karakterini oynadığı bu dizide 2009’dan 2012 sezonuna kadar rol aldı.

2012 tarihinde Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde rol aldı ve Mesude ile ekranda oldu.2013 tarihinde ise Kayıp’da oynadı.

2014 tarihinden beri Kiraz Mevsimi ismindeki dizide oynayan oyuncu bu dizide Şeyma karakterini oynamaktadır.Fox Tv’nin en cok izlenen dizisi yeni sezondada izleyicileri ile buluşacağını yayınladığı fragman ile duyurdu.

nilperi-sahinkaya-biyografisi

Nilperi Şahinkaya Oynadığı Diziler ve Tiyatrolar

2017 – Deli Ask (Sinema)
2016 – N’olur Ayrılalım
2014 – Kiraz Mevsimi (Şeyma)
2013 – 2014 – Kayıp
2010 – 2012 – Öyle Bir Geçer Zaman ki (Mesude)
2009 – 2013 – Deniz Yıldızı (Hande)

Tiyatrolar

2011-2012 – Yaklaştıkça
2023-2014 – Kim Korkar Hain Kurttan?

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın