Taner Yıldız Kimdir biyografisi Yaşı kaç?

Taner Yıldız Kimdir?

2015 tarihinde Enerji bakanı olarak bulunmuş Akpli siyasetçi Taner Yıldız kimdir? özgeçmişi ve hakkındaki en çok merak edilenler.

Taner Yıldız Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Taner Yıldız İç Anadolu’nun kışları oldukça soğuk geçen yerlerinden olan Yozgat şehrimizin Boğazlıyan İlçesi’nde hayata gözlerini açmış siyasetçidir.Yozgat doğumlu ama Aslen ise Kayseri nüfusuna bağlıdır.Annesinin ismi Emine, babasının ismi ise Eşreftir.Babası Emekli Astsubaydır.Babasının mesleğini 10 sene kadar Balıkesir’de sürmesi sebebi ile 10 sene orada yaşamıştır.

Taner Yıldız Kaç Yaşında? 3 Nisan 1962 doğumludur ve 57 yaşındadır.Liseyi Kayseri Lisesi’nde bitirmiştir.Lise’den sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü kazanmıştır.Lise senelerindeyken Milli Türk Talebe Birliği üyesi olmuştur.Necil Fazık Kısaküreğin etkisinde kaldığı için Üniversiteyi kazandıktan sonra bile onu dinlemeyi ihmal etmedi.Genellikle okul olmadığı zamanlar veya Cumartesi, Pazar günlerinde Büyük Doğu adındaki Necip Fazıl’ın sahibi olduğu dergiye gitti.Burada 3 sene kadar çaycılık yapmıştır.

Taner Yıldız Bir süre sonra Kayseri Elektrik Üretim Şirketi’nde Yönetim Kuruluğu üyeliği yaptı.Ardından Civarı Elektrik Taş’da yine yönetim kurulu üyeliği yanısıra ayrıca Müdür olarakta çalıştı.

2002 tarihinde yapılan Genel seçimlere Ak Parti’den girdi ve Kayseri Milletvekili adayı oldu.Seçim sonrasında Kayseri Akp Milletvekili oldu.Başbakan’ın enerji danışmanı oldu.Ardından yine Kayseriden aday oldu ve yine seçildi.2009 tarihinde Akp’nin kabine değişikliğile beraber Eski Enerji bakanı olan Mehmet Hilmi Güler’den görevi almıştır.

1 Aralık 2009 senesinde Nükleer Santral projelerine her zaman tepki veren Greenpeace’yi ziyaret eden ilk bakan olarak tarihe geçti.Bu ziyarette Greenpeace tarafından kendisine Nükleer İle Yaşamaya Hazır mısınız? adındaki tişört hediye edilmiştir.

2011 tarihinde yapılan Genel seçimlerde tekrar Kayseri’den Akp Milletvekili olmaya hak kazandı.Aynı sene tekrar Enerji bakanı olarak bulunmaya başladı.

Evli olan bakanın Eşi Selma Yıldız’dır.4 tane çocuğu bulunmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir