Oyuncu Rasim Öztekin kimdir, Rasim Öztekin'in hayatı, biyografisi, Rasim Öztekin nereli, Rasim Öztekin neden vefat etti, kaç yaşında hayatını kaybetti?

Rasim Öztekin Kimdir? Rasim Öztekin Hayatı, Biyografisi, Nereli?

Oyuncu Rasim Öztekin kimdir, Rasim Öztekin’in hayatı, biyografisi, Rasim Öztekin nereli, Rasim Öztekin neden vefat etti, kaç yaşında hayatını kaybetti? İşte Rasim Öztekin hakkında detaylar.

Rasim Öztekin Kimdir?

Rasim Öztekin 14 Ocak 1959 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.

Rasim Öztekin Hayatı

İstanbul’daki Galatasaray Lisesini bitirmesinin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalarla edindi. Profesyonel tiyatro sanatçılığına, Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredilmiş, 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu kendisi Şevket Çoruh’a devretmiştir.

Tiyatroculuğun yanı sıra aynı zamanda 1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yapmıştır. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynamıştır. Sinema, dizi ve filmlerde de rol almıştır. TRT’ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

visum china
visum china

Rasim Öztekin Vefatı

8 Mart 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Öztekin, akşam saatlerinde tedavi gördüğü Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 62 yaşında hayatını kaybetti.

Rasim Öztekin Özel Hayatı

Rasim Öztekin’in ilk evliliğini Zeynep Aslıhan İsbay ile yaptı. Bu evliliğinden kızı Pelin Öztekin dünyaya geldi. Çift daha sonra ayrıldı. Ardından 2005 yılında Esra Kazancıbaşı ile evlendi.

Rasim Öztekin hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir