İngiltere'nin yeni Başbakanı Rishi Sunak kimdir, nereli, Rishi Sunak kaç yaşında?

Rishi Sunak Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

İngiltere’de Başbakanlık görevinden istifa eden Liz Truss’ın yerine gelen Rishi Sunak hakkında detaylar aranmaya başlandı. Peki İngiltere’nin yeni Başbakanı Rishi Sunak kimdir, nereli, Rishi Sunak kaç yaşında? İşte Rishi Sunak hakkında detaylar.

Rishi Sunak Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Rishi Sunak 12 Mayıs 1982 tarihinde (Southampton, Hampshire, İngiltere) dünyaya gelmiştir. Rishi Sunak Hint kökenlidir. 2001 ile 2004 yılları arasında Goldman Sachs’ta çalıştı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Şubat 2020-Temmuz 2022 tarihleri arasında Birleşik Krallık Hazine Şansölyesi olarak görev yaptı. Muhafazakar Parti üyesi olan Sunak, Temmuz 2019 ile Şubat 2020 tarihleri arasında Hazine Bakanlığı’nda baş sekreterlik yapmıştır. 2015 genel seçimlerinden itibaren parlamentoda Richmond (Yorks) milletvekilidir.

Liz Truss’ın 44 günün ardından başbakanlık görevinden ayrılmasından sonra Rishi Sunak 24 Ekim 2022 tarihinde İngiltere Başbakanı olmuştur. Ayrıca İngiltere’nin modern tarihteki en genç başbakanı olmuştur.

Rishi Sunak hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.