İngiltere'nin yeni Başbakanı Rishi Sunak kimdir, nereli, Rishi Sunak kaç yaşında?

Rishi Sunak Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

İngiltere’de Başbakanlık görevinden istifa eden Liz Truss’ın yerine gelen Rishi Sunak hakkında detaylar aranmaya başlandı. Peki İngiltere’nin yeni Başbakanı Rishi Sunak kimdir, nereli, Rishi Sunak kaç yaşında? İşte Rishi Sunak hakkında detaylar.

Rishi Sunak Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Rishi Sunak 12 Mayıs 1982 tarihinde (Southampton, Hampshire, İngiltere) dünyaya gelmiştir. Rishi Sunak Hint kökenlidir. 2001 ile 2004 yılları arasında Goldman Sachs’ta çalıştı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Şubat 2020-Temmuz 2022 tarihleri arasında Birleşik Krallık Hazine Şansölyesi olarak görev yaptı. Muhafazakar Parti üyesi olan Sunak, Temmuz 2019 ile Şubat 2020 tarihleri arasında Hazine Bakanlığı’nda baş sekreterlik yapmıştır. 2015 genel seçimlerinden itibaren parlamentoda Richmond (Yorks) milletvekilidir.

Liz Truss’ın 44 günün ardından başbakanlık görevinden ayrılmasından sonra Rishi Sunak 24 Ekim 2022 tarihinde İngiltere Başbakanı olmuştur. Ayrıca İngiltere’nin modern tarihteki en genç başbakanı olmuştur.

Rishi Sunak hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir