Sancak Kimdir Nerelidir Biyografisi

Sancak Kimdir?

Müzik hayatına Rap ile giriş yapan ardından ise Rap müziğin dışında Pop ve Slow şarkılarda söylemeye başlayan Sancak kimdir? en doğru ve detaylı şekilde işte hayatı.

Sancak Kimdir Yaşı Kaç Nereli?

Yılmaz Erdoğan deyince aklınıza sadece usta komedyen, film yıldızı ve senarist olan sanatçı gelmesin.Gösteri dünyamızda gerçek ismi Yılmaz Erdoğan olan bir rap şarkıcısı da var.1989 yılında, İstanbul Gaziosmanpaşa’da dünyaya gelen Sancak, Underground (yer altı) müziğin ülkemizdeki örneği olarak biliniyor.

Rap günümüzde ağır eleştiri anlamını taşıyan bir kelimeye dönüştü.Açılımı Ritmic African Poetry ifadesinin baş harflerinden geliyor ve ritmik Afrika şiirini tanımlıyor.Artık sanki yeraltına itilmişlerin, isyankarların, uyumsuzların kendilerini ifade etmesi oldu.Bu müzik için donanımlı stüdyolara da gerek yok, alt yapısını bilgisayarlardan sağlayabiliyorsunuz.Rap ile kendinizi istediğiniz gibi anlattığınızı düşünüyor, içinizdekileri haykırıyorsunuz.Sancak bunu 2008 yılında çıkardığı “Orkestral Depresyon” albümü ile başlattı.Sonrasında “Resim” ve “Yağmur” isimli çalışmalar geldi.

Sancak Tarafından Yaratılan Şarkılar

[saritext]Sancak[/saritext] seçtiği dalda olumlu eleştiren alan bir şarkıcı.Üstelik hayranları onu samimi tarzı ile daha çok seviyorlar.Kendisinin önce muhasebe bölümünden mezun olduğu, 2010 yılında da fizik okumaya başladığı hakkında yazılanlara ekleniyor.

Rap müzikle başlasa bile pop müziğe geçiş yapmış gibi duruyor.Fakat Yağmur, Çık Aklımdan, Korkma Söyle, Darmaduman, Uçurum, Gün Olur Beni Unutursan gibi ünlü Sancak şarkıları gerçekten beğenilmişti.Üstelik renkli basında fazla yer almıyor.Örneğin Sancak’ın boyu, kilosu, sevgilisi gibi konular şimdilik didik didik edilememiş görünüyor.Bu da hayran sayısını artıyor, tarzı var onun.Avrupa’da bile ses getirebilir.

Nakaratlar ve Şarkı Sözleri

Underground müzik alternatif müzik olarak bilinir ve aslında oldukça fazla dinleyeni vardır.Sancak bunların içinde güçlü bir duruş sergiliyor.”Elinde mi dönsün her şey başa” gibi bir şarkı sözü sizi şaşırtabilir ve istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.