Zara Kimdir Nereli Kaç Yaşında Gerçek Adı Ne?

Zara Kimdir Nereli Kaç Yaşında Gerçek Adı Ne?

Türkülerinle beraber yediden yetmişe herkesin sevmiş olduğu bir isim olan Zara kimdir nereli kaç yaşında, Zara gerçek adı nedir? tüm bilgileri yazımızda okuyabilirsiniz.

Zara Kimdir? Biyografisi

15 Ocak 1976 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya gözlerini açan Zara, aslen ise Adıyaman’ın Kahta ilçesi nüfusuna bağlıdır.Babası Kemal bey, annesi ise Hatice hanımdır.Gerçek adı Neşe Zara Yılmaz’dır.Bahadır ve Mesut isminde 2 tane kardeşi vardır.Anne tarafından Türk olan sanatçı, baba tarafından ise Kürt kökenlidir.

Zara’nın boyu 1.71 cm, kilosu ise 64’dür.Burcu ise Oğlak’tır.

Liseyi İstanbul Üsküdar’da okumuş olan sanatçı, Üniversite eğitimini de yine İstanbul’da tamamlamış ve İstanbul Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olmuştur.Neşecik ismiyle beraber müzik piyasasına girmiş ve 8 tane albüm çıkartmıştır.

1991 yılında Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu Müzik kategorili yarışmaya katılan Zara, bu yarışmada birinci seçilmiştir.Aynı yarışma 1993 yılında tekrar düzenlenmiş ve ünlü şarkıcı bu seferde birinciliği kimseye bırakmamıştır.1996 yılında Trt tarafından organize edilen Ses Sanatçısı sınavına katılmış olan sanatçı, bu yarışmayı da kazanmış ve akabinde Trt Türk Halk Müziği Sanatçılarından biri olarak görev almaya başlamıştır.

1998 yılında Zara adı ile beraber albüm çıkartmış olan ünlü sanatçı, çıkardığı ilk albümüne “Avuntu” adını vermiştir.kimdirkim/com Bu albümle beraber Umut Veren Kadın Sanatçı ödülü alan isim, sonrasında albümlerine kaldığı yerden devam etmiş ve 2000 yılında “Boyut” adında albüm çıkartmıştır.

2007 yılında kendisine ait olan Müzik şirketini kurmuş olan Zara, albümlerini Zr Müzik etiketi ile çıkarmaya başlamıştır.Bir dönem ekranlarda sunucu olarakta yer almış olan isim ayrıca oyunculukta yapmıştır.Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde 2016-2017 sezonlarında rol almıştır.

Zara Evli mi? 2 kez evlenen sanatçı, ilk evliliğini 2002 yılında İskender Ulus ile yapmış ve 2007 ise boşanmışlardır.İkinci evliliğini ise 2012 yılında Akif Beki ile yapmış ve çift 2016 yılında ayrılmıştır.

Zara Albümleri

2018 – Derin Aşk Vol 3
2016 – Derin Aşk-2
2014 – Derin Aşk
2011 – Hazine
2008 – Bahar
2005 – Bülbül-i Şeyda
2005 – Zamanı Geldi
2003 – Özlenenler
2002 – Misafir
2000 – Boyut
1998 – Avuntu

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂
Etiketler:

Zara Kimdir Nereli Kaç Yaşında Gerçek Adı Ne? için Yorumlar (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın