Zara Kimdir Nereli Kaç Yaşında Gerçek Adı Ne?

Zara Kimdir Nereli Kaç Yaşında Gerçek Adı Ne?

Türkülerinle beraber yediden yetmişe herkesin sevmiş olduğu bir isim olan Zara kimdir nereli kaç yaşında, Zara gerçek adı nedir? tüm bilgileri yazımızda okuyabilirsiniz.

Zara Kimdir?

Zara Kimdir gerçek adı Neşe Yılmazdır.15 Ocak 1976 yılında İstanbul ilimizde dünyaya geldi.Küçük yaşlarında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yaşadı.İstanbul doğumlu olmasına rağmen Aslen ise Adıyaman’ın Kahta ilçesindendir.Annesinin ismi Hatice baba ismi Kemaldir.2 tane kardeşi bulunmaktadır.Kardeşlerinin adı Mesut ile Bahardır.Lise öğrenimini Üsküdar Cumhuriyet lisesinde bitirmiştir.Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarında okumuştur.Neşecik adı ile Toplam 8 civarı albüme imza atmıştır.Kendisi baba tarafından kürt anne tarafından ise Türktür.Zara Kimdir Gerçek Adı Ne? kısaca bilgi verdik şimdi hemen müzikle tanışmasına geçelim.

Zara 1991 tarihinde Milliyet Gazetesi’nin yapmış olduğu Müzik ile Halk oyunları yarışmasına katılmış ve Türkiye birincisi olmuştur.Bu yarışma 1993 tarihinde yine yapılmış ve yine bu yarışmaya katılarak yine 1. olmuştur.1996 tarihinde Trt’nin öncülüğündeki Yetişmiş Ses Sanatçısı sınavına girmiş ve kazanmıştır.Bu sınavdan sonra TRT Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştır.Amatör olarak birçok konsere imza atmıştır.

zara-biyografi

1998 tarihinde Zara isminle beraber ilk defa albüm çıkardı.Avuntu isimli albümü ile beraber Umut Veren Kadın Sanatçı ödülünü almıştır.Ardı ardına güzel albümleri piyasaya çıkarttı ve dört yıl devamlı olarak 2000 ile 2003 tarihleri arasında Türk Halk Müziği en iyi Kadın sanatçı ödülünü almıştır.

2007 tarihinde kendine ait müzik şirketini açmıştır isminide ZR Müzikdir.2009 tarihi ile 2011 arasında Oktay Kaynarca ile beraber Salı Sefası isimli programın sunuculuğunu yapmıştır.Müziğin yanı sıra hem oyunculuk hemde sunuculuk yapmıştır.2 tane filmde kendisi oynamıştır.

Zara Evlimidir?

2002 Tarihinde Zara İskender Ulus ile Evlenmiş 2007 tarihinde ise ayrılmışlardır.13 Mart 2012 tarihinde ikinci evliliğini yapan Ünlü Sanatçı Akif Belki ile evlenmiştir.

Zara Albümleri

1998 – Avuntu
2000 – Boyut
2002 – Misafir
2003 – Özlenenler
2005 – Zamanı Geldi
2005 – Bülbül-i Şeyda
2008 – Bahar
2011 – Hazine

Zara kimdir ile ilgili biyografiyi burada bitirirken bir ömür kendisine başarılar diliyoruz.

Etiketler:


Zara Kimdir Nereli Kaç Yaşında Gerçek Adı Ne? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın