Aslı Enver Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Aslı Enver Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Önce Hayat bilgisi ardından ise Kavak Yelleri dizilerinde oyunculuğunla ve güzelliğinle Türkiye’nin sevdiği oyuncular arasına girmeyi başarmış olan oyuncu Aslı Enver kimdir kaç yaşında boyu kaç? rol aldığı diziler, filmler, kariyeri en önemli bilgileri yazımızda.

Aslı Enver Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Aslı Enver, 1984 tarihinde İngiltere’de hayata gözlerini açan oyuncu bir hanımdır.Kardeşleri arasında ortanca olan oyuncunun kendisinden küçük bir kız kardeşi ile ondan büyük yaşta olan bir abisi bulunmaktadır.Baba tarafından Kıbrıs Türklerindendir.Annesi okumak amacıyla İngiltere’ye gittiğinde babasınla tanışmıştır.Boyu 1,68’dir.

12 yaşına kadar İngiltere’de kaldıktan sonra ailesinle beraber İstanbul’a yerleşmişlerdir.Lise’yi Pera Güzel Sanatlar’da okumasının ardından İstanbul Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro bölümünü kazanmıştır.

2003 senesinde Hayat Bilgisi ile giriş yaptığı oyunculuğu 2007 tarihindeki Kavak Yelleri izledi.Bu dizide başrol oynadıktan sonra 2012’de Suskunlar adındaki yapımda yine başrol oyuncusu oldu.

visum china
visum china

Bir takım reklamlarda da oynayan oyuncu 2012 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Birkan Sokullu ile masaya oturarak hayatlarını beraber sürdürme kararı almışlardır.Evlilikleri yaklaşık 3 sene kadar süren iki isim 2015 tarihinde boşandılar.

Evde oturmaktan hoşlanmayan oyuncu evde kaldığı vakit genelde annesinle beraber ya da arkadaşlarınla beraber dışarı çıkmaktan hoşlanıyor.Düzensiz ve dengesiz insanlar ise hiç sevmediği insan profilleri arasında yer almaktadır.

asli-enver-biyografi

Aslı Enver Oynadığı Diziler ve Filmler

2003 – Hayat Bilgisi
2007 – Kavak Yelleri
2012 – Rakı Masası(Film)
2012 – Suskunlar
2013 – Tamam Mıyız?(Film)
2015 – Mutlu Ol Yeter
2016 – Kardeşim Benim(Film)
2016 – Kis Güneşi
2017 – İstanbul’lu Gelın
2017 – Öteki Taraf (Film)

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir