Sezin Akbaşoğulları Kimdir Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Sezin Akbaşoğulları Kimdir Kaç Yaşında Boyu

Her rolü başarı ile oynama kapasitesi bulunan çok sayıda dizi ile filmlerde oynamış güzel bir oyuncu olan Sezin Akbaşoğulları kimdir kaç yaşında boyu? kısa açıklayıcı bir özgeçmişi yazımız içerisinde.

Sezin Akbaşoğulları Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Sezin Akbaşoğulları, İzmir’in güzelliğini yansıtan İzmirli 1981’li bir oyuncudur.Anne ve Babası son derece iyi mesleklere sahip insanlardır.Annesi Öğretmen, babası ise Tsk’da Subay olarak bulunmaktaydı.Babası Tsk’da görev aldığı için bir çok şehirde bulunmak durumunda kaldı bu şehirlerden bazıları Ankara,Sivas, Diyarbakır’dır.

13 yaşındayken bir karar alıp oyunculuğu kendine yakın görerek oyuncu olmaya karar vermiştir.Boyu 1,64 olan oyuncu liseyi İzmir’de bulunan son derece önemli bir lise olan Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır.Lise’den sonra Bilkent Üniversitesi’nin Tiyatro bölümünü kazanmış ve 2003 senesinde okulunu bitirmiştir.Lisedeyken oynamış olduğu tiyatro oyunu ile bu mesleğe giriş yapmıştır.

Üniversite yıllarındayken 2000 tarihinde Bizim Evin Halleri dizisinle ilk kez televizyonda yer aldı.

2010 senesinde rol aldığı Kavşak filmi ona ödül getirdi ve Kadın oyuncular arasında en iyilerden biri seçildi.

Özellikleri arasında en fazla dikkat çeken husus ise kıskanç biri olmaması.Ayrıca kıskanılmaktanda hoşlanmıyor.Çoğu kişi kıskanılmak istesede oyuncu kıskanılmayı sevmeyen kişilerden biri.Kalabalık ortamlardanda hoşlanmayan oyuncu sakin bir yaşamı seviyor.

sezin-akbasogullari-biyografi

Sezin Akbaşoğulları Oynadığı Diziler ve Filmler

2000 – Bizim Evim Halleri
2004 – Gülizar(Film)
2005 – Beyaz Gelincik
2005 – Eylül
2005 – Küpeler
2008 – Derdest
2010 – Kardelen(Film)
2010 – Kavşak(Film)
2010 – Küstüm Çiçeği
2012 – Yabancı(Film)
2014 – Ah Neriman
2014 – Dün Bugün Yarın
2015 – Racon
2016 – Resımdeki Sevgili
2018 – Sevgili Komşum (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.