Bünyamin Gezer Kimdir?

Bünyamin Gezer Kimdir?

Eski Süper Lig hakemlerinden biri olan ve uzun yıllar da gerçek mesleği olan Polislik mesleğini yapmış Bünyamin Gezer ile ilgili ayrıntıları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Bünyamin Gezer Kimdir? Nereli Yaşı Kaç?

9 Aralık 1972 tarihinde Amasya’da dünyaya gelen Bünyamin Gezer, ilköğretim ve lise eğitimini Amasya’da tamamlamasının ardından Polislik sınavını kazanmış ve bu nedenle Trabzon’a giderek burada Trabzon Polis Okulu’ndan mezun olmuştur.

1995 tarihinde Polislik mesleğine başlayan ünlü hakem, ilk görev yeri olarak Ankara’da görev almaya başlamış ve uzun yıllar Ankara’da Polis olarak bulunmuştur.Polislik mesleği dışında spor ile de ilgilenmiş olan eski hakem, amatör küme takımlarında futbol oynamış ve takımının hem kalesini korumuş hem de kaptanlığını üstlenmiştir.

Kalecilik sonrası hakemlik ile ilgili eğitimler almış ve ardından çok sayıda maçta düdük çalmıştır.kimdirkim-com Kısa süre içerisinde Merkez Hakem Kurulu’nun en dikkat çeken hakemlerinden biri olan isim başta Süper Lig maçları olmak üzere çok sayıda ligte sahaya çıkmıştır.

Evli olan ünlü isim, hakemlik mesleğini bıraktıktan sonra spor programlarında gözükmeye başlamış ve çeşitli kanallarda bulunarak maçtaki önemli pozisyonlar hakkında düşüncelerini izleyiciye aktarmıştır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın