Cengiz Ünder Kimdir?

Cengiz Ünder Kimdir?

Ülkemizi Avrupa’da başarı ile temsil eden futbolculardan biri olan ve ülkemizde de sık sık spor haberlerinde adından bahsedilen ünlü futbolcu Cengiz Ünder kimdir? aslen nerelidir? oynamış olduğu takımlar nelerdir? ayrıntıları makalemizin içinde bulabileceksiniz.

Cengiz Ünder Hayatı ve Kariyeri

14 Temmuz 1997 günü Balıkesir’de dünyaya gelmiş olan Cengiz Ünder, Aslen de Balıkesir’in Sındırgı ilçesindendir.Eğitimine Balıkesir’de başlayan ünlü futbolcu, ilkokula giderken ailesiyle birlikte İzmir’e göç etmiş ve futbol yaşamına Bucaspor altyapısı ile başlamıştır.

Cengiz Ünder’in boyu 1.73 cm, kilosu ise 66’dır.Burcu ise Yengeç’tir.

2007 tarihinden, 2013 senesine kadar Bucaspor takımının altyapısında mücadele eden isim, 2013 tarihinde ise bir başka İzmir’in köklü takımı olan Altınordu takımının altyapısına geçmiştir.Altınordu takımında ilk olarak 2014 tarihinde oynanan Menemen Belediyespor maçında sahaya çıkmış olan isim ardından ise Fenerbahçe ile deplasmanda oynanan Türkiye kupası mücadelesinde forma giymiştir.

Ünlü futbolcunun Altınordu takımında gösterdiği azimli ve mücadeleci oyun Süper Lig’te çok sayıda takımın ilgisini çekmiş ve Başakşehir takımı adım atarak 2016 tarihinde başarılı futbolcuyu renklerine bağlamıştır.

Başakşehir’de ilk sezonda fazla oynama şansı bulmamış olan Cengiz Ünder, 2. sezonla birlikte daha fazla kendisini göstermiş ve hocasınında verdiği şansları değerlendirerek çok sayıda mücadele de ilk 11’de yer almıştır.

Başakşehir’de hızla yükselen başarılı futbolcu, 2016 tarihinden itibaren A Milli Takım forması giymektedir.

2017 tarihinde Başakşehir’den İtalya’nın dev takımlarından biri olan Roma takımına transfer olmuş olan isim, Roma takımı ile 5 yıllık bir anlaşma gerçekleştirmiştir.kimdirkim.com Halen Roma’da oynayan isim Roma’da güzel bir çizgi içerisinde ilerlemektedir.

Cengiz Ünder Oynadığı Takımlar Nelerdir?

2014 – Altınordu
2016 – İ.M Başakşehir
2017 – Roma

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın