Eda Tuğrul kimdir, nereli, Eda Tuğrul kaç yaşında, Eda Tuğrul mesleği, ne mezunu?

Eda Tuğrul Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Ne Mezunu?

Haber Global’in ekran yüzlerinden Eda Tuğrul kimdir, nereli, Eda Tuğrul kaç yaşında, Eda Tuğrul mesleği, ne mezunu? İşte Eda Tuğrul hakkında detaylar.

Eda Tuğrul Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Eda Tuğrul 1 Aralık 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Saint Michel Fransız Lisesi’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Üniversitenin ilk yılında diksiyon eğitimini aldıktan hemen sonra sektöre atıldı. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yaptı. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Best FM’de haber merkezi için sokak röportajları yaptı. Mezun olmadan önce 2016 yılında Turkuvaz Medya Grubu’na stajyer olarak girdi. A Haber dış haber masasında görev aldı. Yabancı siyasetçiler, uzmanlar ve akademisyenlerle röportajlar gerçekleştirdi.

Dış haber masasında editör olarak görev alırken “Dünyanın Sesi” programını hazırladı ve sundu. Canlı yayınlara çıkarak dünyanın farklı noktalarında yaşanan sıcak gelişmeleri aktardı. Özel röportajlar gerçekleştirdi. Her hafta yayınlanan “Son Gün” isimli programda geçmişten günümüze dünyanın tanıklık ettiği kritik dönüm noktalarını mercek altına aldı.

Aynı zamanda Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki A Para’da “Dünyanın Rengi” programının editörlüğünü ve sunuculuğunu üslendi. 2022 yılının Nisan ayından itibaren Haber Global’de Dış Haber Editörü olarak görev almaktadır.

Eda Tuğrul hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir