Erman Toroğlu Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Erman Toroğlu Kimdir?

Kategori seçiminde biraz zorlansakta onun eski bir futbolcu ve hakem olmasından dolayı Sporcular kategorisine ekledik.Ekrana çıktığında çok ses getiren yorumlar yapan Futbol programlarının vazgeçilmez yorumcusu Erman Toroğlu kimdir nerelidir kaç yaşında? tüm bu soruların yanıtı ve daha fazlası hazırladığımız biyografi yazımızda.

Erman Toroğlu Kimdir Nereli Biyografisi

Erman Toroğlu, Mersinli olan uzun yıllar Ankaragücü camiasında forma giymiş 24.11.1948 doğumlu bir kişidir.Futbolculuğu bıraktıktan sonra Hakem olmuştur.Hakemliğide son noktayı koyduktan sonra gazetelerde köşe yazarlığı ve televizyonlarda maçlarla ilgili pozisyonların yorumculuğunu yapmaktadır.Çocukluğunu Ankara’da geçirmiş ve Ankara’da bulunan Ankara Atatürk Lisesini bitirmiştir.

Gazi Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur.Erman Toroğlu Üniversiteyi biraz geç bitirmiş ve yaklaşık 9 yılın ardından üniversiteyi tamamlamıştır.1955 tarihi ile 1976 tarihleri arasında toplam 21 sene boyunca eğitim hayatı sürmüştür.1991 tarihinde Doğru Yol Partisi’nden siyasete girme kararı aldı ama seçimi kazanamadı.

Erman Toroğlu futbola Ankara’nın köklü futbol takımlarından biri olan Gençlerbirliği ile başlamıştır.Kimdirkim.com Gençlerbirliği takımından sonra M.İ.Y ve Güneşspor takımlarında forma giydi.En uzun olarak Ankaragücü takımında oynadı ve takımın senelerce kaptanı oldu.Futbolculuk döneminden sonra ise Hakemlik yaptı.O Yıllarda ligin en başarılı hakemlerinden biri oldu.

visum china
visum china

Askerlik vazifesini Subay seçilerek yapan Toroğlu Askerlik vazifesini tamamlamasının ardından ticaretle ilgilenmeye başladı.Yaklaşık 19 sene kadar Ankara’da açmış olduğu dükkanda kabzımallık yapmıştır.Çalıştığı dönemlerde Maliye ile bir sıkıntı yaşamış ve bu yaşananları gururunun kabül etmemesi sebebi ile bu mesleği bırakmıştır.Ticaretten sonra hakem olarak maçlarda görevler aldı.Hakemlikteki iyi yönetimleri ile beraber Birinci Lig’te maç yönetmeye başladı ardından ise Avrupa’da maçlar yönetti.Yaklaşık olarak 8-9 sene boyunca hakemlik mesleğini sürdürdü.

Maraton programının en önemli yorumcularından olarak hem Show tv ekranlarında hemde Lig Tv ekranlarında senelerce futbol müsabakalarındaki kritik hakem kararlarını yorumladı.Lig TV’den sonra Kanal Türk kanalına geçmiş olan yorumcu son olarak ise A Spor ekranlarında kritik kararları yorumlamaktadır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir